„W świat nas za rękę poprowadź szkoło” – ślubowanie w SP3

  • 26.02.2021, 09:35 (aktualizacja 01.03.2021, 16:42)
„W świat nas za rękę poprowadź szkoło” – ślubowanie w SP3 Fot. zbiory SP3 Płońsk
We wtorek, 23 lutego 2021r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Uroczystość odbyła się w obecności dyrektora szkoły Teodozji Gorlewskiej oraz Burmistrza Miasta Płońska Andrzeja Pietrasika.

Ceremonię poprowadziła wicedyrektor szkoły Katarzyna Uniewska. W części oficjalnej zaproszeni goście skierowali do pierwszaków ciepłe słowa powitania.  Wiele miłych słów i życzeń przekazała dzieciom przewodnicząca Samorządu Szkolnego Małgorzata Bachman z kl. 6a.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. „Ślubujemy!” – taki krótki, acz treściwy okrzyk dało się słyszeć z ust pierwszoklasistów. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, uczniowie złożyli ślubowanie na nowy sztandar szkoły, ufundowany w rocznicę Jubileuszu 75- lecia istnienia płońskiej „Trójki”. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły - Teodozja Gorlewska oraz Burmistrz Płońska - Andrzej Pietrasik, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych dokonali symbolicznego pasowania dzieci na uczniów szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. 

Burmistrz Miasta Płońsk – Andrzej Pietrasik  skierował do najmłodszych gorące życzenia.  Dyrektor placówki  Teodozja Gorlewska podkreślała: - ,,Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Nie tylko  tradycja, czy symboliczna chwila, ale świadoma obietnica,  znajomość swoich praw i obowiązków. Przyświeca nam zasada wspólnego dążenia do dobra. Podchodzimy obowiązkowo do powierzonych nam zadań i dbamy o dobre imię szkoły. Na edukacyjnej drodze w zlotach i upadkach nie zostaniecie sami” – zapewniała dyrektor.

Miłym akcentem było wręczenie uczniom klas pierwszych ufundowanych przez Radę Rodziców dyplomów i książek autorstwa pani Beaty Jacewicz pt. „Dobre wychowanie”. Tego dnia uczniowie odebrali także swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Ze względu na trwającą pandemię uroczystość została podzielone na dwie tury,  jedna z klas pierwszych złoży ślubowanie w innym terminie.

Tego dnia w płońskiej „Trójce” nie zabrakło  patriotycznych momentów. Uroczyście przekazano książki na rzecz „Fundacji dla Rodaka”. Niebawem publikacje trafią do Polaków mieszkających na Kresach.

 

KATARZYNA RÓLKA

Fot. zbiory SP3

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe