Co Państwo byście chcieli otrzymać w Nowym Roku? - sonda noworoczna Extra Płońsk

  • 12.01.2021, 07:32 (aktualizacja 16.01.2021, 13:11)
Co Państwo byście chcieli otrzymać w Nowym Roku? - sonda noworoczna Extra…
Miniony rok był trudnym dla wszystkich rokiem. Nowy rok to nowa karta z nadziejami na lepsze jutro i ma szansę stać się przełomowym, gdyż zapewne zajdą w nim zmiany. Każdy z nas tak myśli i snuje marzenia.

Aleksander Jarosławski (Wójt Gminy Płońsk) – Miniony rok, z uwagi na panującą pandemię, był czasem kiedy wszyscy zaczęliśmy się obawiać o zdrowie, zarówno swoje jak i swoich najbliższych. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem musieliśmy ograniczyć kontakty osobiste zarówno w pracy jak i te prywatne. Dlatego też chciałbym, aby ten nowy 2021 roku przyniósł mnie i moim najbliższym: żonie Annie, córkom Aleksandrze i Marcie oraz synowi Mateuszowi zdrowie. Pragnę, aby przyniósł on wygraną w walce z pandemią. Żebyśmy, tak jak wcześniej, mogli ze spokojem patrzeć w przyszłość, żebyśmy mogli się wreszcie spotykać spokojnie ze sobą, cieszyć się życiem. Mam też nadzieję, że w tym nowym roku odrobimy jako społeczeństwo wszystko to co straciliśmy przez pandemię. Szczególnym wyzwaniem będzie dla nas rewolucja cyfrowa, w której musimy wszyscy uczestniczyć, aby nie pozostać w tyle, musimy być gotowi do najważniejszych wyzwań w samorządzie, w pracy w domu. Jestem przekonany, że wspólnie zdamy ten trudny egzamin i będzie z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 

Sławomir Zalewski ( Wójt Gminy Nowe Miasto) - W 2021 roku chciałbym  przede wszystkim dla najbliższych i wszystkich mieszkańców, żeby w związku z pandemią, otrzymali powrót do normalności i pozostawali nieustannie w dużym zdrowiu, w pełni sił i wytrwałości potrzebnych w codziennej pracy i życiu osobistym. Jako samorząd gmina Nowe Miasto zrealizowała wiele trafnych i niezbędnych inwestycji, które służą mieszkańcom i poprawiają jakość ich życia, dlatego w tym roku życzyłbym spełnienia nowych wyzwań, zwłaszcza odzyskania przez Nowe Miasto praw miejskich, dających całej gminie szersze perspektywy rozwoju. Niech ten rok upłynie Wszystkim w spokojnej atmosferze wzajemnego zrozumienia i dialogu, aby te wszystkie zadania, które są przed nami, udało nam się realizować w duchu przyjaźni, zrozumienia i współpracy. Jeśli będziemy odpowiedzialnie i rzetelnie traktować swoją pracę, a do tego dodamy także życzliwość i uśmiech, wtedy wszystkie trudności będziemy mogli pokonywać łatwiej. Miejmy świadomość, że słowa mają ogromne znaczenie, używajmy ich z szacunkiem i zawsze dla dobrych wartości, nie ze względu na niskie, egoistyczne pobudki polityczne. Słowa w złej intencji, potrafią podzielić cały naród, doprowadzając do takich wydarzeń, jakie miały miejsce w USA.  Na ten rok życzę Wszystkim Państwu, byśmy przeżyli go w zdrowiu, wszelkiej pomyślności i życzliwości oraz rozwoju społeczno-gospodarczego naszych małych ojczyzn.

 

Marek Czerniakowski (Wójt Gminy Joniec) –  Od wielu miesięcy przyszło nam żyć w  trudnych dla nas wszystkich czasach. Jestem pełen obawy że 2021 rok ze względu na pandemię korona wirusa będzie trudnym czasem. Dla siebie w nowym roku chciałbym powrotu do normalności, zapomnieć o obostrzeniach i choć by o noszeniu maseczek. Dla mieszkańców mojej gminy podobnie, pragnął bym dla nich dużo zdrowia, pozytywnej energii jak również szybkiego końca pandemii. Ważne jest również to żebyśmy dostrzegali w drugim człowieku to co dobre. Byśmy potrafili razem współpracować, co zresztą na szczęście nam się udaje. Dla Gminy której jestem gospodarzem pragnął bym otrzymywać w tym roku więcej środków na bardzo ważne dla nas  inwestycje takie jak budowa sieci wodociągowych czy budowa dróg.

 

Ewa Sokólska (radna Rady Miejskiej w Płońsku) – Koniec grudnia zatrzymuje nasze myśli na tym, co minęło i czego prawdopodobnie już od życia nie dostaniemy. Witając kolejny rok zawsze oczekujemy, że zacznie się na nowo, bez ciężaru roku minionego, a w życzeniach noworocznych kumulujemy wszystko: zdrowie, miłość, sukcesy, realizację planów i marzeń. Aby to wszystko się spełniło, trzeba przyjąć, że punktem wyjścia jest szacunek człowieka do samego siebie i skupienia się na tym, co tak naprawdę wypełnia nasze serca entuzjazmem i czego się chce o tego Nowego Roku. Z pewnością na pierwszym miejscu postawię zdrowie i życzenie zwycięstwa w wojnie z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus oraz powrót do szeroko rozumianej normalności. Jako nauczyciel pragnę, aby korytarze i sale lekcyjne wypełnili uczniowie, a kontakty online pozostały tylko atrakcyjnym uzupełnieniem edukacji stacjonarnej. Oczekuję także, aby w 2021 roku zniknęły z przestrzeni publicznej, symbole czerwonej błyskawicy i specyficzny dobór słów, które stały się nosicielem zamierzonego, negatywnego ładunku emocjonalnego, kierując  odbiorców tego przekazu przeciwko obronie życia. Co do sukcesów , bardziej życzyłabym sobie ciekawych dróg, do ich osiągnięcia, bo sama radość z sukcesu zazwyczaj trwa krótko. W każdym roku istnieją punkty, które wydają się oczywiste, ale w międzyczasie –nie wiadomo...i to mnie cieszy. Marzeń na ten „nowy czas” mam wiele, niektóre  z pewnością uda się zrealizować, inne poczekają cierpliwie, aby nadawać życiu sens i smak, aby nie zapominać, że życie jest fenomenem i wspaniałą podróżą, mimo przeciwności losu. Takiej podróży życzę wszystkim czytelnikom Ekstra Płońsk w Nowym Roku.

 

Jerzy Krajewski (prezes Koła PZW w Płońsku) – Każdy Nowy Rok przynosi nadzieję i jak tak w niego patrzę. Moim marzeniem w tym Nowym 2021 Roku jest: likwidacja choroby korona wirusa w Polsce, czysta rzeka Płonka, odmulenie akwenu ,,Rutki”, więcej życzliwości wśród mieszkańców Płońska, poprawa dbałości i czystości środowiska, wzrost poziomu wód w glebie oraz zwiększenie ilości członków Koła PZW w Płońsku.

 

Ewa Koperska (nauczyciel w ILO w Płońsku) – W Nowym Roku 2021 chciałabym dostać nadzieję na lepsze jutro. Potrzebuję też dużo chęci do działania. Przyda się również trochę sprytu. Wierzę, że powróci część rzeczywistości, którą cieszyłam się do marca 2020 roku. Chciałabym znowu widzieć radość młodzieży w szkole, w której uczę. Czas pandemii odebrał im przyjemność codziennych spotkań w grupie rówieśniczej. Niezastąpionym prezentem będzie dla mnie przede wszystkim obecność i miłość moich najbliższych. Każdego dnia modlę się więc i proszę Boga o zdrowie dla całej rodziny.

 

Anna Markowska (nauczyciel  języka polskiego w SP3 w Płońsku) - Nowy Rok to nowe postanowienia… Od lat moim zadaniem jest: znaleźć czas dla samej siebie… Niestety jeszcze nie udało mi się tego zrealizować, ale wszystko przede mną. Z noworocznymi intencjami łączą się po części oczekiwania związane z nadchodzącym rokiem. W obecnej sytuacji wszyscy życzą sobie zdrowia. Zwykle w życzeniach to sformułowanie brzmiało banalnie, a dziś nabiera ono innego wymiaru. Pandemia zmieniła to, co wydawało się pewne i oczywiste,  wprowadzając lęk i życie w niepewności. W związku z tym pragnęłabym, aby w Nowym Roku wróciły te zwykłe, banalne sytuacje związane z typową codziennością. Zacznijmy żyć! Covid ograniczył kontakty, ale też obnażył ludzkie zachowania będące wynikiem lęku o własne życie. Chciałabym, by 2021 odbuduje ludzką życzliwość, przyjazne relacje pełne serdeczności i szczerości. Niech Nowy Rok przywróci prozaiczność sprzed pandemii, a także spotkania z ludźmi w pracy i poza nią. Niech to będzie Rok zdrowia, spokoju, harmonii, dziecięcego uśmiechu i codziennej radości.

 

Zbigniew Świtkiewicz (płońszczanin) – Od Nowego Roku oczekuję zakończenia pandemii. Życzliwości i empatii Polaków wobec siebie oraz tolerancji wobec różnych światopoglądów i postaw życiowych. Zdrówka i uśmiechu.

 

WYPOWIEDZI  ZEBRAŁA  KATARZYNA  RÓLKA
 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe