Zadzwoniła z informacją, że w Urzędzie Skarbowym podłożona jest bomba. Kilka godzin później została zatrzymana!

  • 24.12.2020, 11:18 (aktualizacja 08.01.2021, 13:22)
Zadzwoniła z informacją, że w Urzędzie Skarbowym podłożona jest bomba.… Fot. zbiory KPP Płońsk
Do 8 lat więzienia grozi 41-latce, która zadzwoniła na numer alarmowy 112 z informacją, że w płońskim Urzędzie Skarbowym podłożona jest bomba. Krótko po tym kobieta trafiła w ręce policjantów. Usłyszała już prokuratorskie zarzuty.

We wtorkowy poranek, 22 grudnia dyżurny płońskiej komendy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie, że w Urzędzie Skarbowym w Płońsku przy ul . Spółdzielczej podłożony jest ładunek wybuchowy. Ze zgłoszenia wynikało, że na numer 112, z zastrzeżonego numeru dzwoniła kobieta, która po przekazaniu informacji szybko się rozłączyła. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, w tym pirotechnicy. Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji 39 znajdujących się w budynku osób. W czasie skrupulatnego sprawdzania pomieszczeń Urzędu Skarbowego funkcjonariusze z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego nie znaleźli materiałów, które mogły by stanowić zagrożenie.
Płońscy kryminalni od razu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego zgłoszenia. Namierzyli telefon, z którego wykonane było połączenie na numer alarmowy i zaledwie kilka godzin od zgłoszenia zapukali do drzwi 41-letniej mieszkanki gm. Czerwińsk nad Wisłą. Kobieta nie kryła swojego zaskoczenia. Przyznała funkcjonariuszom, że to ona dzwoniła lecz nie była w stanie podać sensownego wyjaśnienia swojego postępowania. Nie zdawała sobie sprawy też z tego, że zostanie „namierzona” i z konsekwencji jakie może ponieść.
Wczoraj 41-latka została doprowadzona do prokuratury. Usłyszała zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedziała, że takie zagrożenie nie istnieje i wywołaniu niepotrzebnej czynności służb ratunkowych, w tym policji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe