Trzy pytania do Marka Czerniakowskiego - Wójta Gminy Joniec

  • 17.11.2020, 11:18 (aktualizacja 01.12.2020, 10:42)
Trzy pytania do Marka Czerniakowskiego - Wójta Gminy Joniec Fot. zbiory prywatne rozmówcy
Sytuacja epidemiczna koronawirusa jest dynamiczna i przybiera na sile. Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Z dnia na dzień samorządowcy i urzędnicy stanęli przed zupełnie nowymi zadaniami. A jak to wygląda w Gminie Joniec? O tym rozmawiamy z Wójtem tej gminy – Markiem Czerniakowskim.

Extra Płońsk: Czy pandemia pokrzyżowała plany inwestycyjne gminy?

Marek Czerniakowski: Pandemia z jaką się zmagamy na szczęście nie wpłynęła negatywnie na inwestycje w Gminie Joniec. Inwestycje które zaplanowane były na 2020 rok są realizowane. Odwołane natomiast zostały wszystkie uroczystości oraz imprezy jakie co roku się odbywają.

 

Extra Płońsk: Jak przedstawia się  sytuacja epidemiczna w Gminie Joniec i na co mogą liczyć mieszkańcy ?

Marek Czerniakowski: Pandemia COVID-19 bardzo nas zaskoczyła i nikt nie był na nią przygotowany. Obudziliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości. Jednak od pierwszych dni razem z pracownikami urzędu gminy, GOPS-u oraz mieszkańcami  zaczęliśmy działać.  Uszyto kilkaset maseczek wielokrotnego użytku. Maseczki te były nieodpłatnie rozdawane mieszkańcom oraz turystom wypoczywającym na terenie naszej gminy, a osobom starszym po wcześniejszym zgłoszeniu , maseczki były dowożone do domów. Przeprowadzona została zbiórka maseczek, wody oraz innych środków ochrony osobistej dla płońskiego szpitala. Przeprowadzona  była również zbiórka środków czystości, środków do dezynfekcji oraz maseczek dla Polaków na Kresach. Natomiast pracownicy GOPS od samego początku dowożą żywność dla starszych i samotnych osób. Takie osoby w dalszym ciągu mogą się do GOPS-u zgłaszać.

 

Extra Płońsk: Panie Wójcie, a jak pan ocenia postawę mieszkańców gminy w tym  trudnym czasie pandemii i jak znoszą obostrzenia?

Marek Czerniakowski: Jeśli chodzi o postawę mieszkańców gminy oraz osób, które są z moją gminą związane,  (osoby  przebywające sezonowo) to odpowiedź jest jednoznaczna ,,jak zwykle mogę na nich liczyć”. Według mojej opinii wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania. Myślę że ta sytuacja w jakim sensie nas do siebie zbliżyła. Przeprowadzamy co roku wiele akcji i zbiórek i zawsze spotykam się z pozytywnym odzewem.

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA  KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe