Miasto kupuje drugi autobus

  • 10.11.2020, 14:26 (aktualizacja 11.11.2020, 20:29)
Miasto kupuje drugi autobus Fot. UM Płońsk
We wtorek, 10 listopada w Urzędzie Miejskim w Płońsku podpisano umowę na zakup autobusu spalinowego. Będzie to drugi autobus w miejskich zasobach, który stworzy komunikację publiczną w Płońsku. Ta uruchomiona ma zostać w trzecim kwartale przyszłego roku.

Przetarg na dostawę autobusu wygrała firma Busimport Pl Sp. z o.o. z Gierłatowa. Oprócz samego zakupu autobusu umowa przewiduje gwarancję na szkielet nadwozia i podwozia, powłoki lakiernicze i akumulatory.

Autobus Isusu będzie miał 21 miejsc siedzących. Świetnie sprawdza się w mniejszych miastach i na mniej uczęszczanych trasach.

Miasto oczekuje już na dostawę zakupionego wcześniej autobusu elektrycznego.

Oprócz autobusów zakupiony zostanie elektroniczny system informujący o godzinach przyjazdu autobusów. Poza tym zakupionych i zamontowanych zostanie 8 wiat przystankowych, a także 50 stojaków na rowery.

Jest prawdopodobne, że trasa przejazdów zostanie zmodyfikowana i dostosowana do potrzeb pasażerów już po rozpoczęciu funkcjonowania komunikacji.

Linia nr 1: Dworzec PKS, Wojska Polskiego, Wyszogrodzka, Toruńska, Krańcowa, Wyszogrodzka, Przemysłowa, Mazowiecka; nawrotka na Mazowieckiej, Mazowiecka, Płocka, rondo na Płockiej (nawrotka), Płocka, Kopernika, Szkolna, kościół św. O. Pio.

Linia nr 2: Dworzec PKS, Warszawska, Targowa, Żołnierzy Wyklętych, Sienkiewicza, Grunwaldzka, Wolności, Płocka, Kopernika, Jaworskiego, Grunwaldzka, Północna, Młodzieżowa - do parkingu "parkuj i jedź".

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe