,,Piekło Kobiet" - protest w Płońsku

  • 28.10.2020, 09:31 (aktualizacja 11.11.2020, 20:31)
,,Piekło Kobiet" - protest w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
We wtorek, 27 października w Płońsku, wzorem innych miast, odbył się protest ,,Piekło Kobiet”. Wszyscy uczestnicy ze zniczami i transparentami przeszli ul. Grunwaldzką do rynku miasta.

Manifestacja rozpoczęła się o godz.,18.15, która wyruszyła spod  płońskiego sądu z ul. Sienkiewicza, do której przyłączyli się licznie płońszczanie, ponad tysiąc osób.  W proteście brały udział osoby w różnym przedziale wiekowym, starsi i młodsi, zarówno kobiety, jak i mężczyźni,  którzy przynieśli z sobą znicze, transparenty i banery na znak sprzeciwu.  Rozdawane były małe plakaty z symbolami akcji.

Uczestnicy wydarzenia, idąc ulicami miasta skandowali hasła „Piekło kobiet”, ,,To jest wojna”, ,,Moje ciało, mój wybór” czy ,,Seniorzy wybrali za swój punkt honoru wspierać wnuki w walce o prawo wyboru”.

Protestujący wyruszyli na „spacer” ulicami: Sienkiewicza, Grunwaldzką do rynku miasta, protestując przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, wynikającego z ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podczas manifestacji  liczyła się tylko wspólna sprawa, którą była walka o Prawa Kobiet i symboliczny sprzeciw przeciwko orzeczeniu o niezgodności z Konstytucją RP z 22 października.  Podobne protesty, jak w Płońsku, odbywają  się w całej Polsce.

W płońskiej manifestacji uczestnicy doszli do rynku miasta, gdzie zapalono znicze pod biurem poselskim PIS-u na ul. Pułtuskiej. Ruch nadzorowała policja, i nie doszło do zakłóceń wśród protestujących.

 

TEKST I FOT. KATAARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe