27 nowych zakażeń w ciągu weekendu

  • 20.10.2020, 16:29 (aktualizacja 28.10.2020, 11:56)
27 nowych zakażeń w ciągu weekendu
W miniony weekend w powiecie płońskim odnotowano kolejne, potwierdzone testami laboratoryjnymi, przypadki zakażeń Covid-19. Od piątku, 16 października do poniedziałku ogólna liczba zakażonych wśród mieszkańców naszego powiatu wzrosła o 27 i wynosi obecnie 150 osób. Pocieszający jest fakt, że z 18 na 19 października nie odnotowano żadnego nowego przypadku Covid-19.

 

Z poniedziałkowego raportu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płońsku przedstawiającego sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu płońskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wynika, że obecnie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 437 osób. Kwarantanną domową objętych jest 645 osób.

Dziewięć osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia. Całe szczęście nie brakuje ozdrowieńców, których jest obecnie 74. Od początku pandemii zmarło troje mieszkańców powiatu zakażonych Covid-19.

Informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego www.gis.gov.pl i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej: www.gov.pl

Sytuacja w powiecie płońskim, jak i w całym kraju, jest bardzo dynamiczna. W ciągu doby na kwarantanne trafia nawet kilkaset osób. Z dnia na dzień zmienia się także liczba nowych zakażeń oraz ozdrowieńców. Raporty dzienne płońskiego sanepidu publikujemy na naszym portalu www.extra-plonsk.pl oraz na profilu FB gazety. Zapraszamy do odwiedzin.

 

PP

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe