Wystawa „Po drodze” w MCK w Płońsku

  • 17.10.2020, 08:30
  • Krzysztof Martwicki
Wystawa „Po drodze” w MCK w Płońsku Fot. Magdalena Tok-Ratajczak
W piątek, 16 października w Galerii fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbyło się otwarcie wystawy fotografii Magdaleny Tok-Ratajczak pt. ,,Po drodze’’. „Tytuł wystawy nawiązuje do próby spojrzenia na pozornie zwyczajne miejsca, mijane przez nas , z zupełnie innej perspektywy – czytamy na stronie MCK. - Autorka pragnie uwrażliwić odbiorców swoich fotografii na piękno otaczającego świata oraz zainspirować ich do odkrywania na nowo swojego najbliższego otoczenia”.

Moment i światło – odpowiada artystka na pytanie, co jest w jej fotografii najważniejsze. I rzeczywiście, fotografie Magdaleny Tok-Ratajczak przepełnione są światłem tzw. ,,złotej godziny”, czyli momentu dnia, następującego bezpośrednio po wschodzie i przed zachodem słońca. Wśród zaprezentowanych na wystawie fotogramów dominuje mazowiecki pejzaż, który artystka z Jońca utrwala w subtelny, malowniczy sposób.

Fotografie Magdaleny Tok-Ratajczak zostały już docenione. Zdobyła kilka nagród na konkursach ogólnopolskich, m.in. I. miejsce i nagrodę publiczności w XIII. Konkursie ,,Mazowsze Bliskie Sercu” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Wystawy i dotychczasowych sukcesów pogratulował Magdalenie Tok-Ratajczak obecny na wernisażu wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski.

Wystawę „Po drodze” można oglądać do 16. grudnia br.

Krzysztof Martwicki

Krzysztof Martwicki

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe