Zawody spinningowe na płońskich ,,Rutkach”

  • 10.10.2020, 12:20 (aktualizacja 23.10.2020, 14:53)
Zawody spinningowe na płońskich ,,Rutkach”  Fot. Katarzyna Rólka
Spinning to jedna z najpopularniejszych metod połowu ryb drapieżnych. I właśnie takie zawody spinningowe odbyły się w sobotę, 10 października o Puchar Burmistrza Miasta Płońska na akwenie ,,Rutki”.

Złowić i wypuścić! To powinna być zasada  dla każdego spinningisty.  Zwracając rybie wolność trzeba też zadbać o to, aby wróciła do wody w dobrej kondycji. Przecież w spinningu  to nie ryba szuka wędkarza, ale wędkarz szuka ryby, często podając przynętę precyzyjnie pod sam pysk drapieżcy. To właśnie stawia spinning w świetle najskuteczniejszych metod wędkarskich. A na spinning można złowić głównie takiego drapieżnika  jak:  szczupaka, okonia, sandacza, suma.

W sobotnie przedpołudnie, 10 października do zawodów spinningowych o Puchar Burmistrza przystąpiło dwudziestu wędkarzy. Podczas zawodów wszystkim zawodnikom  dopisywały dobre humory.

Nagrody zwycięzcom wręczał Filip Przedpełski -  rzecznik Urzędu Miejskiego, reprezentujący Burmistrza Płońska , jak również prezes PZW – Jerzy Krajewski.

I miejsce -  Andrzej Sochacki (szczupak - 56 cm)

II miejsce – Bartłomiej Januszewski (okoń - 24 cm)

III miejsce – Zbigniew Zasuński (sandacz - 40 cm i szczupak - 49 cm).

Ponadto należy także nadmienić, że na  zawody spinningowe, maseczki dla wędkarzy zostały przeznaczone od radnej miejskiej Moniki Zimnawoda oraz Jakuba Rogowskiego (Manufaktura Krawiecka).

Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowego grupowego zdjęcia.

 

KATARZYNA   RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe