Trzy pytania do Bożeny Dzitowskiej – dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im Leona Rutkowskiego w Płońsku

  • 07.09.2020, 16:38 (aktualizacja 11.09.2020, 13:59)
Trzy pytania do Bożeny Dzitowskiej – dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im Leona… Fot. zbiory prywatne B.Dzitowskiej
Z dniem 1 września zmiany w płońskiej oświacie, w tym na stanowiskach dyrektorskich. A jest to stanowisko bardzo odpowiedzialne. Nasza redakcja rozmawia z Bożeną Dzitowską, nowym dyrektorem w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku.

Extra Płońsk: Rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim także zmiany kadrowe w oświacie płońskiej. Objęła Pani funkcję dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im Leona Rutkowskiego w Płońsku?

Bożena Dzitowska:  Komisja konkursowa rekomendowała moją kandydaturę i na mocy  decyzji Zarządu Powiatu Płońskiego z dniem 1 września 2020 roku objęłam funkcję dyrektora placówki.

 

Extra Płońsk: Wielu pracowników placówki zastanawia się, jak będzie się im pracowało pod batutą nowej Pani dyrektor?

Bożena Dzitowska: Zmiany zawsze pociągają za  sobą obawy i niepewność. Zdaję sobie sprawę z tego, że te uczucia muszą towarzyszyć pracownikom szkoły, tym bardziej, że dotychczasowa dyrektor- Pani Wiesława Junczak piastowała funkcję ponad 20 lat. Ze swojej strony deklaruję otwartość na współpracę, pomysły i inicjatywy pracowników. Będę prowadziła politykę otwartych drzwi, chcę wspierać nauczycieli w wykonywaniu ich trudnej misji. Liczę na ich zaangażowanie i rzetelną pracę na rzecz tych, dla których jesteśmy- naszych uczniów. W tej chwili nie znam jeszcze wszystkich nauczycieli, najbliższe miesiące to dla  mnie czas wdrożenia i poznawania osób, które tworzą tę szkołę. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć akceptację i zaufanie pracowników dla proponowanej przeze mnie koncepcji pracy szkoły i mojej osoby.

 

Extra Płońsk: Jakie są Pani najbliższe plany i priorytety związane z rozwojem szkoły?

Bożena Dzitowska:  Działania dyrektora szkoły mają na celu podniesienie jakości pracy placówki we wszystkich obszarach jej funkcjonowania. Zamierzam zaproponować środowisku propozycje dotyczące nowych kierunków kształcenia technicznego i branżowego oraz modyfikacje kształcenia ogólnokształcącego. Nie chcę o nich mówić szczegółowo, gdyż najpierw chcę moje pomysły przedyskutować ze środowiskiem szkolnym. Zamierzam podjąć działania zmierzające do podniesienia zdawalności i wyników egzaminów maturalnych i zawodowych. Swoje działania chcę także skupić na modernizacji infrastruktury i bazy dydaktycznej szkoły. Aktualnie, dzięki decyzjom władz Powiatu Płońskiego, trwa remont sali gimnastycznej wraz z przyległą bazą sanitarną. W trakcie realizacji jest projekt termomodernizacji oraz zagospodarowania terenu zielonego wokół szkoły. Liczę na powrót do szkoły pomieszczeń dawnych warsztatów i internatu przeznaczonych przed laty przez Starostwo na siedzibę jednostek powiatowych. Wraz z powstaniem Centrum Aktywności i Usług Społecznych i przeniesieniem tam części jednostek Starostwa mieszczących się aktualnie w budynku szkoły pojawia się nadzieja na zwiększenie tak potrzebnej bazy lokalowej. Zespół Szkół nr 2 im. L. Rutkowskiego to szkoła o dużym potencjale edukacyjnym i dużym dorobku. Doceniam dotychczasowe dokonania kierownictwa i pracowników szkoły i zamierzam dbać o jej rozwój.

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA  KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe