Zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Płońsku

  • 03.07.2020, 11:12 (aktualizacja 03.07.2020, 11:32)
Zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Płońsku Fot. Katarzyna Myszyńska
Za uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku minął kolejny rok szkolny, rok wyjątkowy, w którym trzeba było stawić czoła nowej rzeczywistości, przede wszystkim z pandemią koronawirusa, która wszystko ,,wywróciła”.

Od 12 marca 2020 r. przerwane zostały zajęcia w szkole, które przeniosły się w świat wirtualny, a od 25 marca rozpoczął się proces zdalnej nauki, w którym zarówno uczniowie, jak i nauczyciele stanęli przed zupełnie nowym wyzwaniem.

Dzień zakończenia roku, 26 czerwca 2020 r., również był inny niż zawsze, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia. Nie można było zorganizować tradycyjnej, uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej. Świadectwa były wydane uczniom indywidualnie i w małych grupach, w ustalonych terminach, z zachowaniem reżimu sanitarnego tj. dezynfekcją rąk, maseczkami zakrywającymi usta i nos.

To dla wszystkich bardzo trudne doświadczenie, ale nie zabrakło w tym dniu uśmiechów, radości, podziękowań i życzeń… powrotu do szkoły!

W bieżącym roku szkolnym do 24 klas I LO uczęszczało 719 uczniów. 24 kwietnia 2020 roku szkołę ukończyło 170 uczniów klas trzecich, natomiast 26 czerwca 2020 w 18 klasach pierwszych i drugich naukę ukończyło 546 uczniów.

Wielu z nich może poszczycić się sukcesami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi, takimi jak np.3 tytuły Finalisty L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, najwyższy wynik w eliminacjach IV Powiatowego Konkursu Matematycznego (finał się nie odbył), Mistrzostwo Rejonu lub Powiatu w kilku dyscyplinach sportowych, I miejsca w Powiatowych Konkursach Literackim oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej i innymi.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy słonecznych  oraz bezpiecznych wakacji!

 

KATARZYNA RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe