Zakończenie roku szkolnego w płońskiej ,,Dwójce"

  • 29.06.2020, 20:11
Zakończenie roku szkolnego w płońskiej ,,Dwójce" Fo. zbiory SP2 Płońsk
Dzień 26 czerwca 2020 roku to szczególny dzień dla każdego ucznia. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego to dzień zakończenia roku szkolnego wieńczącego rok pracy.

W tym dniu absolwenci klas VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. J.W. Jędrzejewicza w Płońsku uroczyście zakończyli kolejny etap edukacyjny. Z uwagi na panującą epidemię w tym dniu jedynie uczniowie klas VIII mogli uroczyście zakończyć rok szkolny. W pełnym reżimie sanitarnym zakończenie roku odbyło się w dwóch turach (po 2 klasy). Uczniowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (oddzielne wejścia i wyjścia, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości oraz używanie maseczek) mogli po raz ostatni spotkać się wspólnie w murach szkoły. Było to dla nich wyjątkowe spotkanie, tak wyczekiwane z uwagi na długotrwałą nieobecność w szkole spowodowaną epidemią. W zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli wychowawcy klas VIII oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

- „Nasze spotkanie ma charakter historyczny” powiedział dyrektor szkoły Jarosław Chyliński.  „Z jednej strony dlatego, że spotkamy się w tym gronie po raz ostatni, z drugiej, ponieważ temu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w naszej szkole to historia a jednocześnie początek nowego czasu”. Podziękował za lata wspólnej pracy, oraz pogratulował uczniom wyników w nauce i osiągnięć szkolnych. Absolwenci, którzy uzyskali średnią powyżej 5,5 dokonali uroczystego wpisu do „Złotej Księgi”. To również okazja do wręczenia nagród za osiągnięcia edukacyjne i sportowe uczniów. Wszystkim uczniom w imieniu własnym oraz rady pedagogicznej złożył najserdeczniejsze życzenia oraz życzył samych sukcesów dydaktycznych w kolejnych latach szkolnych. 

Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców w poniedziałek, 29 czerwca zgodnie z harmonogramem wydawania świadectw.

 

RED.

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe