Matura w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

  • 18.06.2020, 11:44 (aktualizacja 18.06.2020, 12:38)
  • STO Raciąż
Matura w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu STO Raciąż Abiturienci przed salą egzaminacyjną.
W dniach 8-10 czerwca 2020 roku, tak jak i w całym kraju, w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu odbył się egzamin maturalny. Był to jednak egzamin inny niż w latach poprzednich, gdyż przebiegał w szczególnym reżimie sanitarnym.

Licealiści przyszli do szkoły znacznie wcześniej, musieli zdezynfekować ręce korzystając ze znajdującego się przed szkołą automatu, a także zachować od siebie bezpieczną odległość. Wyposażeni w maseczki, z dowodem osobistym, z własnym długopisem z czarnym tuszem, wodą oraz niezbędnymi przyrządami w zależności od zdawanego egzaminu mogli rozpocząć prace.

Przewodniczący i członkowie zespołów nadzorujących bardzo dbali o to, aby przestrzegane były wszelkie wytyczne Państwowego Inspektoratu Sanitarnego i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniowie przyszli do szkoły znacznie wcześniej w maseczkach, które mogli zdjąć dopiero w momencie rozpoczęcia egzaminu, a przed każdą klasą dostępne były środki do dezynfekcji rąk wraz z instrukcją jak z nich właściwie korzystać. W salach zachowane były odpowiednie odległości między ławkami, a pracownicy obsługi dbali o możliwie jak najczęstszą dezynfekcję pomieszczeń.


Dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu postawiła sobie za cel jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, dlatego też zorganizowała dla nich, dodatkowe, dobrowolne konsultacje, z których część z nich skorzystała.
Sądząc po uśmiechach widocznych na twarzach maturzystów matura nie sprawiła im chyba większych trudności, podeszli do niej z pozytywnym nastawieniem i miejmy nadzieję, że jej wyniki pokażą, że model nauczania stawiający na pierwszym miejscu dobro ucznia i jego potrzeby przyniósł satysfakcjonujące rezultaty. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia.

STO Raciąż

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe