Wymiana kabli zasilających oświetlenie uliczne w Płońsku

  • 07.05.2020, 14:59 (aktualizacja 08.05.2020, 15:07)
Wymiana kabli zasilających oświetlenie uliczne w Płońsku Fot. UM Płońsk
Płońsk zgodnie z umową zawartą z firmą Energa realizuje kolejny etap kompleksowej modernizacji oświetlenia w naszym mieście. Projekt rozpoczęty w 2018 roku dotyczy oświetlenia 135 ulic i placów w Płońsku. Obecnie trwa wymiana 20 kilometrów linii kablowych na nowe.

- Realizujemy tak dużo projektów i inwestycji, że te za mniejszą kwotę – trochę giną, a są równie ważne, potrzebne społecznie, ekologiczne i służą ochronie klimatu – mówi o wchodzącym w kolejny etap projekcie wymiany oświetlenia Płońska burmistrz Andrzej Pietrasik.

Do 30 kwietnia 2019 r. zostało zamontowanych na ulicach Płońska 771 wysięgników wraz z lampami LED. Do 31 lipca 2020 r. wymienionych zostanie 345 betonowych słupów oświetleniowych na nowe słupy aluminiowe typu VAL, a także, w tym samym terminie, Energa zamontuje na słupach oświetleniowych 564 nowe wysięgniki z taką samą liczbą opraw LED oraz dokona kompleksowej wymiany 20 km podziemnych linii kablowych. Powinno to w znaczący sposób zmniejszyć liczbę najpoważniejszych awarii na terenie miasta.

Ulice, na których dokonana zostanie ta część modernizacji: Sienkiewicza, Padlewskiego, Nadrzeczna, Klonowa, Kopernika, Północna, Jaworskiego, Płocka, Kolejowa, Pułtuska, Przechodnia, Książęca, Pileckiego, Andersa, Targowa, Warszawska, Wyszogrodzka, Wojska Polskiego, Kopernika, rondo Kopernika-Płocka-Kolejowa, rondo Płocka-Wolności-1 Maja, rondo Grunwaldzka-Sienkiewicza, Manhattan, Przejazd, Rzemieślnicza, Słoneczna, Broniewskiego, Kwiatowa, Maczka, Grunwaldzka, os. Wedlowskie, Popiełuszki.

Realizacja zadania przyczyni się do polepszenia stanu oświetlenia ulic, a co za tym idzie – poprawy bezpieczeństwa w mieście i zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną zapewniającą oświetlenie ulic.

Miasto Płońsk wynegocjowało z firmą Energa Oświetlenie 10-letnią gwarancję na wszystkie oprawy LED. Całkowita wartość projektu: 3 116 064,66 zł.

 

Info. za UM Płońsk.

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe