Sprzęt komputerowy dla potrzebujących uczniów z Siedlina i Lisewa

  • 20.04.2020, 15:32 (aktualizacja 20.04.2020, 15:45)
Sprzęt komputerowy dla potrzebujących uczniów  z  Siedlina i Lisewa Fot. zbiory UG Płońsk
Jak informuje Gmina Płońsk pozyskała ona w ramach projektu pn. „Zdalna szkoła – sprzęt komputerowy dla uczniów jednostek oświatowych Gminy Płońsk” kwotę 60 tys. zł.

Grant został przeznaczony na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem systemowym i antywirusowym oraz słuchawek nausznych wraz z mikrofonem dla uczniów do zdalnej nauki w domu z 22 gospodarstw domowych.
W dniu 20 kwietnia Wójt Aleksander Jarosławski przekazał zakupiony sprzęt do gminnych placówek oświatowych. Szkoła Podstawowa w Siedlinie otrzymała 12 sztuk laptopów Asus VivoBook X509FA-BQ518T wraz z oprogramowaniem i słuchawkami, a Szkoła Podstawowa w Lisewie otrzymała 10 tożsamych zestawów. Podstawowe parametry zakupionych laptopów to procesor Intel Core
i5-8265U, pamięć RAM zainstalowana 8GB, dysk SSD, przekątna ekranu 15’.
Ponadto jak dodaje Gmina Płońsk , że sprzęt dotarł już do niej jako do jednych z pierwszych i lada dzień trafi do uczniów. Zakupione 22 laptopy wraz z oprogramowaniem i słuchawkami trafią w pierwszej kolejności do najbardziej potrzebujących uczniów z gospodarstw domowych gdzie brak jest komputera lub jeden komputer jest dla kilku dzieci. Kompetencje w zakresie użyczenia sprzętu uczniom zostały przekazane dyrektorom Szkół Podstawowych w Lisewie i Siedlinie.
Projekt jest realizowany w ramach programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” finansowanego w 100% ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, osi Priorytetowej nr I „Powszechny Dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.
Zgodnie z przeprowadzoną analizą przez gminne szkoły zapotrzebowanie na użyczenie sprzętu komputerowego zgłosiły aż 82 rodziny. Maksymalna wysokość pozyskanego grantu z puli przydzielonej dla Gminy Płońsk wystarczyła na zakup 22 sztuk.

Z uwagi na powyższe Wójt Gminy Płońsk podjął w uzgodnieniu z Dyrektorami szkół, że w celu objęcia pomocą w tych trudnych chwilach jak najszerszej grupy uczniów, dla pozostałych osób zostanie użyczony sprzęt komputerowy obecnie będący w dyspozycji szkoły - ,,Chcemy pomocą objąć najszersze grono uczniów, których rodziny zgłosiły zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy” –podsumowuje Wójt Gminy Płońsk – Aleksander Jarosławski.

 

Info. za UG Płońsk

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe