COVID-19 u pacjenta płońskiego szpitala!

  • 01.04.2020, 09:54 (aktualizacja 02.04.2020, 21:19)
COVID-19 u pacjenta płońskiego szpitala!
UWAGA! Przekazujemy ważny komunikat! W dniu wczorajszym, tj. 31 marca w oddziale wewnętrznym u jednego z hospitalizowanych pacjentów z innych przyczyn internistycznych stwierdzono obecność COVID – 19.

Pacjent w oddziale hospitalizowany od czwartku, 26 marca 2020 roku, zgodnie z poleceniem MOW NFZ w Warszawie przyjęty do oddziału w związku z zamknięciem oddziału wewnętrznego Nowodworskiego Centrum Medycznego. Pragniemy uspokoić – wszelkie procedury zostały zachowane:

- pacjent przyjęty do oddziału z wynikiem pierwszego testu – UJEMNYM!

- pacjent izolowany,

- personel kontaktujący się z pacjentem zachował wszelkie procedury bezpieczeństwa.

U większości z pozostałych pacjentów aktualnie hospitalizowanych w oddziale wykonano – w poczuciu pełnej odpowiedzialności i daleko idących środków zapobiegawczych – badania w kierunku obecności COVID – 19 – wyniki UJEMNE!

Wszelkie opracowane i wdrożone od kilku dni wewnętrzne procedury zadziałały. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarno - epidemiologicznych u pacjenta powtórzono badanie w dniu wczorajszym – materiał pobrany i przekazany do laboratorium około godziny 09.00, szpital wynik otrzymał około godziny 23.00. Około godziny 00:15 w szpitalu został zwołany pracujący od kilku dni zespól wewnętrzny ds. oceny ryzyka pandemii COVID – 19, około godziny 02.30 – pacjent w stanie ogólnym średnim, stabilnym został przekazany zgodnie z wcześniejszymi dyspozycjami wojewody mazowieckiego do oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala w Ciechanowie.

Dalsze działania podejmują poinformowane w nocy służby powiatowe i centralne – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku, wojewoda mazowiecki oraz MOW NFZ w Warszawie.

Ze względów bezpieczeństwa Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu pracowników oddziału kwarantanną i tymczasowym zamknięciu oddziału. 

 

Info. za Szpital Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe