Apel Burmistrza Płońska skierowany do seniorów!

  • 12.03.2020, 19:13 (aktualizacja 16.03.2020, 16:01)
Apel Burmistrza Płońska skierowany do seniorów!
W związku z epidemią koronawirusa, który obecnie sieje postrach u wszystkich, burmistrz Płońska wystosował apel do seniorów, gdyż to właśnie oni są w największej grupie ryzyka zachorowania.

Drodzy Seniorzy, prawie na całym świecie mierzymy się z koronawirusem. Również w Płońsku podejmujemy działania, mające na celu uchronić nas przed skutkami epidemii. Na dwa tygodnie zawiesiliśmy lekcje i zajęcia wychowawcze w miejskich przedszkolach i szkołach. Na ten czas zamknęliśmy też Miejskie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, Miejską Bibliotekę Publiczną, a także Klub Senior + przy ulicy Płockiej 19. Musimy jednak troszczyć się o bieżące funkcjonowanie miasta. Nadal pracuje Urząd Miejski, Urząd Stanu Cywilnego i Straż Miejska. Działają też miejskie spółki: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Dróg i Mostów i Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Szanowni Państwo, to właśnie Was – Seniorów obejmujemy szczególną troską. Jesteście w końcu naszymi rodzicami, dziadkami i sąsiadami. Pamiętajcie, że koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Z tego powodu unikajcie dużych skupisk ludzkich, a przebywając w miejscach publicznych – jeśli nastąpi taka konieczność – zachowujcie odstęp od innych osób.

Choć to trudne, ograniczcie też czuły kontakt z członkami rodziny – również z dziećmi. Wystrzegajcie się kontaktu z osobami zainfekowanymi – kaszlącymi i kichającymi. A sami – przy kichaniu i kaszlu – zakrywajcie, Państwo, usta i nos.

Drodzy Seniorzy, pamiętajcie o podstawowych zasadach higieny, a przede wszystkim o częstym i dokładnym myciu rąk. Dbajcie o czystość wokół Was – Wirus może przenosić się m.in. poprzez dotykanie włączników, klamek, stołów i innych powierzchni płaskich. Dlatego przy użyciu detergentów i wody dezynfekujcie te miejsca, które stanowią potencjalne zagrożenie.

Zadbajcie, proszę, o odpowiednią dietę – bogatą w warzywa i owoce.

Drodzy Seniorzy,czas epidemii jest testem dla Waszych bliskich. Wierzę, że pomogą Wam w codziennych czynnościach – zakupie żywności i leków lub w załatwieniu spraw urzędowych. Przypominam Wam również, że wiele spraw w Urzędzie Miejskim w Płońsku mogą Państwo załatwić telefonicznie: 23 662 26 91 albo 23 663 13 00 lub za pośrednictwem Internetu.

Nie bójcie się prosić o pomoc!

Burmistrz Płońska

Andrzej Pietrasik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe