Największa inwestycja w historii Płońska

  • 10.03.2020, 15:13 (aktualizacja 13.03.2020, 09:30)
Największa inwestycja w historii  Płońska Fot. UM Płońsk
Zgodnie z planem przebiegają prace związane z największą w historii Płońska inwestycją „Budową ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”.

Na obwodnicy zachodniej, od ulicy Płockiej do rzeki, powstają chodniki i ścieżki rowerowe. Do wykonania pozostał wodociąg i konstrukcja drogi wraz z nawierzchnią. Od rzeki do ulicy Szkolnej trwa wymiana gruntów, wykonywane są nasypy, a także kanalizacja sanitarna i deszczowa. Wybudowane zostaną jeszcze ciągi piesze i rowerowo-piesze, a także sama nawierzchnia drogi. Kanalizacja sanitarna i deszczowa powstaje też na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Młodzieżowej. Na tym odcinku czeka nas jeszcze wymiana gruntów, wykonanie nasypów, a także budowa wodociągu, chodników, ścieżek rowerowych i drogi. Gotowe są podpory mostu na Płonce. Teraz trwają prace związane z wykonaniem podpór zastępczych do montażu stalowej konstrukcji nośnej mostu.

Wymieniono już grunt na całej długości obwodnicy centrum miasta – od Góry Kawałkowskiego do ul. Grunwaldzkiej. Usunięto tez kolizję z siecią elektroenergetyczną, która była zlokalizowana na trasie wykopu.

Gotowe są już ścieżki rowerowe na ulicy 1 Maja. Trwa ich budowa na odcinku od torów do ul. Kopernika. Powstaje zjazd z ul. Kopernika do parku Wolności po południowej stronie rzeki. Ścieżki będą także na odcinku od obwodnicy zachodniej do torów kolejowych, a także od istniejących ścieżek przy targowisku Manhattan do ul. Postępu Rolniczego na Poświętnem.

Trwa budowa ścieżek przy ulicach powiatowych – od ul. Kopernika do skrzyżowania ze Szkolną i do ronda u zbiegu Kopernika, Młodzieżowej i Jaworskiego.

W ramkach projektu wybudowane zostaną też ścieżki przy ul. Młodzieżowej – od skrzyżowania z ul. Kopernika do granic miasta i od granic miasta aż do Arcelina.

Drogi rowerowe pojawią się – rzecz jasna – wzdłuż obwodnicy zachodniej i obwodnicy centrum.

Projekt zakłada również budowę trzech parkingów „parkuj i jedź”. Chodzi o parking przy ul. Mazowieckiej, Żołnierzy Wyklętych i Młodzieżowej, a także stworzenie komunikacji miejskiej i obsługującego ją systemu.

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe