Krótka sesja o pieniądzach i nie tylko

  • 07.03.2020, 14:39 (aktualizacja 13.03.2020, 09:31)
Krótka sesja o pieniądzach i nie tylko Fot. Krzysztof Martwicki
XXVII Sesja Rady Miasta (4.03 br.) zwołana została na wniosek Burmistrza Andrzeja Pietrasika w związku z koniecznością wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2020 r., podjęcia uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Płońskiemu oraz podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku o dofinansowanie zadania pn. „Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Płońsku”.

Sesję poprzedziły obrady poszczególnych komisji Rady Miasta, po czym w płynny sposób posiedzenie przerodziło się w XVII Sesję Rady Miasta.

W związku z proponowanymi w porządku obrad głosowaniami nad uchwałami zabierali głos radni Agnieszka Piekarz, Andrzej Kwiatkowski i Krzysztof Tucholski.

Następnie dosłownie w ciągu paru minut radni w czterech głosowaniach przy większości głosów „za” i kilku „wstrzymujących się” przegłosowali uchwały. Dodatkowo w ramach głosowania zaakceptowano także projekt budowy w Płońsku pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Innym tematem, jaki pojawił się w końcowej części obrad było odczytanie przez radnego Antoniego Rączkowskiego listu z płońskiego szpitala, jaki skierowała do radnych Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Alina Braulińska. List dotyczył jej oburzenia w związku z okolicznościami próby zmuszenia jej przez Powiat Płoński do podpisania dokumentu wypowiedzenia dyscyplinarnego z pracy w Powiecie podczas poprzedniej Rady Miasta. Kopie listu udostępniono zgromadzonym na sali dziennikarzom.

Po odczytaniu listu obrady zamknięto.

 

Krzysztof Martwicki

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe