Policjanci przejęli kontrabandę!

  • 22.01.2020, 16:04 (aktualizacja 27.01.2020, 17:47)
Policjanci przejęli kontrabandę!
Ponad 52 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli płońscy kryminalni. Nielegalną kontrabandę policjanci znaleźli u 57-latka z gm. Raciąż oraz u 39-letniej kobiety i 31-letniego mężczyzny sprzedających na targowisku w Nowym Mieście. Osoby zajmujące się handlem „lewymi” papierosami poniosą odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Płońscy kryminalni realizując swoje ustalenia operacyjne, przy udziale policjantów raciąskiego komisariatu, przeszukali pomieszczenia gospodarcze należące do 57-letniego mieszkańca gm. Raciąż. W czasie czynności znaleźli 44 tys. „lewych” papierosów, nie posiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.

Kolejne ustalenia kryminalnych wskazywały na to, że kontrabandą może handlować również, na targowisku w Nowym Mieście, 39-letnia mieszkanka gm. Płońsk i 31-letni mławianin. W czasie czynności przeprowadzonych w rejonie targowiska policjanci przy kobiecie znaleźli czarny worek z 1200 szt. nielegalnych papierosów, a przy mężczyźnie 7400 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, również popakowanych w foliowe worki.

Wstępnie oszacowano, że mężczyźni i kobieta narazili skarb państwa na straty o łącznej wartości prawie 62 tys. zł.

Za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego skarbowego grozi wysoka kara grzywny i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe