Wizyta w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +.

  • 20.01.2020, 14:19
Wizyta w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +. Fot. zbiory ZS Nowe Miasto
Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny w ramach programu Erasmus+.

Realizacja projektu obejmuje lata 2019 – 2021, placówki partnerskie to szkoła w Jerez de la Frontera (Andaluzja, południowa Hiszpania), szkoła Palekastro w Sitii(wyspa Kreta, Grecja oraz Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. Projekt obejmuje działania z zakresu wychowania w duchu tolerancji, profilaktyki, równouprawnienia, różnorodności kulturowej oraz otwartego postrzegania świata i ludzi. Projekt jest ukierunkowany na kształcenie nauczycieli, którzy następnie będą prowadzić zajęcia oraz inicjować działania na terenie szkoły.

W dniach 12-17 stycznia 2020r., w Hiszpanii w Jerez de la Frontera w  szkole BlasInfante odbyło się drugie spotkanie nauczycieli  ze szkół partnerskich. W spotkaniu brali udział Edyta Jakubowska – dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Mieście,  Zbigniew Zaniewski nauczyciel języka angielskiego  oraz Anna Wyrwich – nauczyciel języka rosyjskiego, wicedyrektor  Zespołu Szkół w Nowym Mieście. Nauczyciele z trzech krajów spotkali się aby przez cztery dni realizować zadania projektowe, do których należały następujące aktywności:

- szkolenia z zakresu tolerancji, równouprawnienia prowadzone przez szkoleniowca Espe z Hiszpanii,

- multimedialna prezentacja szkoły BlasInfante i regionu, poznanie bazy dydaktycznej i sportowo-rekreacyjnej szkoły, obserwacja lekcji z wykorzystaniem LEGO, technologii  ICT, spektaklu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli oraz pokaz flamenco w wykonaniu uczennicy szkoły.

W ramach upowszechniania projektu nauczyciele oraz dyrektor szkoły goszczącej, Rosario Gonzalez Arenas, w Ratuszu spotkali się w  z panem Juanem Antonio Cabello, odpowiedzialnym za sektor edukacji w Jerez de la  Frontera. Reportaż ze spotkania został udokumentowany przez lokalną telewizję i prasę.

Program szkoleniowy został wzbogacony o zwiedzanie miasta Cadiz położonego nad Oceanem Atlantyckim, poznanie zabytków miasta Jerez de la Frontera.

Kolejne spotkanie nauczycieli  o charakterze szkoleniowym odbędzie się w na początku lutego w Polsce w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście.

 

Info.  za ZS Nowe Miasto

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe