Uczennica płońskiej SP3 stypendystką Marszałka Mazowsza

  • 16.01.2020, 12:02 (aktualizacja 21.01.2020, 08:54)
Uczennica płońskiej SP3 stypendystką Marszałka Mazowsza Fot. zbiory SP3 Płońsk
Katarzyna Drwięga jest wszechstronnie utalentowaną uczennicą klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Kasia każdego roku osiąga ponad przeciętne wyniki w nauce, zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. Z powodzeniem uczestniczy w konkursach przedmiotowych, np. w marcu będzie uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie historycznym: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” na etapie wojewódzkim. Poza tym dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Rejonu w sztafetowych biegach przełajowych, brała udział w Konkursie Polonistycznym, a także od lat śpiewa w szkolnym chórze.

Te sukcesy umożliwiły Kasi zakwalifikowanie się do mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Należy podkreślić, że przyznanych zostało zaledwie 476 stypendiów uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Stypendysta, realizując ,,Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego ucznia”,przeznacza uzyskane pieniądze na rozwój swojego talentu. Kasia jest uczennicą wszechstronną, ma wiele pasji i zainteresowań.Jedną z nich jest taniec towarzyski, który systematycznie trenuje od 7 lat. Aktualnie posiada kategorię taneczną C, zarówno w stylu standardowym, jaki latynoamerykańskim. Zdobyła je, trenując w KTT Duet w Warszawie pod kierunkiem Małgorzaty Grządki i Vladimira Sharapova. Tańczy w kategorii wiekowej Junior I, w turniejach Federacji Tańca Sportowego (FTS) i World Dance Sport Federation (WDSF).Warto zaznaczyć, że uczennica ,,płońskiej Trójki” godnie reprezentowała naszą szkołę i miasto w 9. edycji ,,Tańca z Gwiazdami”. Można było podziwiać jej talent w Telewizji Polsat w marcu ubiegłego roku.

Kasia to ambitna i niezwykle pracowita nastolatka. Jej osiągnięcie jest potwierdzeniem łacińskiej maksymy: ,,Repetitioestmaterstudiorum”- Ćwiczenie czyni mistrza. Gratulujemy i cieszymy się, że tak zdolna uczennica jest płońszczanką.

 

Info. za SP3 Płońsk

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe