Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Płońska

  • 06.01.2020, 19:13 (aktualizacja 21.01.2020, 08:56)
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Płońska Fot. Katarzyna Rólka
W poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Płońska już po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli. Był on poprzedzony mszą św. w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe, odprawioną przez trzech proboszczów.

Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka, które  organizowane są  na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Polega na przejściu królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi i złożyć dary.

Płoński tegoroczny orszak, który  odbywał się pod hasłem ,,Cuda, cuda ogłaszają", a  przewodzili mu Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar,  przeszedł  ulicami: Kopernika i Szkolną do parafii Ojca Pio. Uczestnicy orszaku  otrzymali korony oraz  śpiewniki  z  kolędami. Przemarszowi kolorowego korowodu towarzyszyli tłumnie mieszkańcy trzech płońskich parafii, którzy przyłączyli się do orszaku.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe