Spotkanie opłatkowe u płońskich diabetyków

  • 05.12.2019, 14:03 (aktualizacja 05.12.2019, 15:47)
Spotkanie opłatkowe u płońskich diabetyków Fot. Katarzyna Rólka
Na czwartkowym spotkaniu, 5 grudnia, które odbyło się Internacie przy ZS1 w Płońsku płońscy diabetycy przełamali się opłatkiem. Nie zabrakło ciepłych życzeń świątecznych.

Nadszedł czas spotkań wigilijnych. Wigilia to nie tylko zwyczaje i tradycje, to przede wszystkim najpiękniejszy dzień w roku. Jak co roku różne stowarzyszenia  organizują dla swoich członków  uroczyste spotkania wigilijne.

Czwartkowe spotkanie płońskich diabetyków przebiegało w uroczystej atmosferze. Wszystkich zebranych przywitał  nowy prezes Polskiego Związku Diabetyków w Płońsku -  Zbigniew Jaskłowski, składając świąteczne życzenia. Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście: ks. Tadeusz Kulesza,  Teresa Kozera –wiceburmistrz Płońska, Paweł Dychto – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płońsku, Ewa Litewka- wicedyrektor ZS1.

Spotkanie wigilijne było okazją, nie tylko do wspólnych rozmów, wzajemnej integracji, ale przede wszystkim wspólnego kolędowania.

Na stołach przy których zasiedli płońscy diabetycy królowały typowo wigilijne potrawy m.in.  barszczyk czerwony z uszkami,  pierogi z kapustą, kapusta z grochem, ryba oraz różnorodne ciasta.

W przygotowaniu wigilii wzięli udział: Monika Kon, Ewa Borawska, Zenona Szostek, Agnieszka Pachla, Grażyna Radecka którym w przygotowaniach pomagali uczniowie klas gastronomicznych, zaś w obsłudze uczniowie z III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.     

 

KATARZYNA RÓLKA              

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe