Dzień Zdrowego Śniadania w płońskiej ,,Trójce"

  • 08.11.2019, 14:07
Dzień Zdrowego Śniadania w płońskiej ,,Trójce" Fot. zbiory SP3 Płońsk
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku od wielu lat realizuje szereg zadań promujących zdrowie. Przekazanie uczniom wiedzy o zdrowiu, ukształtowanie ich postaw wobec zdrowia, utrwalanie odpowiednich nawyków, umiejętności i sprawności służących tej ważnej kwestii - to główne zadania, jakie stawia sobie szkoła.

Jednym z celów edukacji prozdrowotnej w szkole jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego po raz kolejny uczniowie „Trójki” uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym  Śniadanie Daje Moc.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Ten dzień obchodzony jest w szkole jako Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowują, wspólnie z nauczycielem i rodzicami, zdrowe śniadania w klasie. To świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dzięki której wszyscy uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

„Rolą nauczyciela jest rozmowa z dziećmi o odżywianiu, kształtowanie dobrych nawyków oraz edukacja rodziców i informowanie ich – w razie konieczności - o dostępnych formach pomocy” mówi psycholog Anna Kałuba-Korczak, dlatego już od 2012r. szkoła organizuje Dzień Zdrowego Śniadania.

W tym roku uczniowie pracowali nieco inaczej, metodą projektu. Oprócz przygotowania wspólnego śniadania każda klasa dostała do wykonania zadania: przygotowanie plakatu z wybraną grupą produktów z piramidy żywieniowej i jej omówienie, przygotowanie rymowanki o tych produktach oraz ich pokazanie
w naturze. Uczniowie klas młodszych spotkali się na wspólnej lekcji będącej zebraniem wiadomości i podsumowaniem wykonanych zadań. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o znaczeniu  śniadania. Następnie przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas przedstawiały wykonany plakat i omawiali wybraną grupę produktów. Wiedzę o nich utrwalały rymowanki. Nietypową lekcję urozmaiciły piosenki i wiersze o tematyce prozdrowotnej w wykonaniu uczniów klasy 2b i 3c.

 

Info za SP3 Płońsk

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe