,,Szkoła Pamięta" - spotkanie z siostrą Benjaminą Kulazińską w SP2

  • 31.10.2019, 09:24 (aktualizacja 01.11.2019, 20:38)
,,Szkoła Pamięta" - spotkanie z siostrą Benjaminą Kulazińską w SP2 Fot. M.Morawska
W ramach programu MEN - „Szkoła Pamięta”, 30 października 2019r. bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku zorganizowali spotkanie z siostrą Beniaminą Jadwigą Kulazińską, która lata wojny i okupacji przeżyła w Płońsku i okolicach.

W spotkaniu, które odbyło się w bibliotece szkolnej, wzięli udział przedstawiciele klas starszych wraz opiekunami. Gościa serdecznie powitał i przedstawił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku – Jarosław Chyliński.

Dzieląc się z swoimi przeżyciami z dzieciństwa, siostra Beniamina była dla uczniów żywą lekcją historii. Jej wspomnienia zostały spisane oraz opracowane przez p.Mirosławę Krysiak i są dostępne w Pracowni Dziejów Miasta Płońska.

 

Info. M. Morawska (SP2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe