Miejski Dzień Edukacji Narodowej w Płońsku

  • 16.10.2019, 18:41 (aktualizacja 23.10.2019, 07:45)
Miejski Dzień Edukacji Narodowej w Płońsku Fot. UM Płońsk
W poniedziałek, 14 października w płońskim Miejskim Centrum Kultury odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

- Wierzę, że zawód nauczyciela to misja i powołanie. Ale wiem także, że nauczyciele zasługują na godne traktowanie, szacunek i wyjątkowe zaufanie – władz, rodziców i dzieci. Janusz Korczak stwierdził, że „dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Nauczyciel zatem uczy swoją postawą. Bez Was i bez Waszego zaangażowania nie będzie społeczeństwa obywatelskiego, nowoczesnego Państwa, przyjaznej szkoły, mądrych ludzi i wolnej Ojczyzny.
W Dniu Edukacji Narodowej dziękuję wszystkim nauczycielkom i nauczycielom, a także pracownikom niepedagogicznym, za codzienny wysiłek w kształceniu i wychowywaniu kolejnych pokoleń płońszczan. Jaki obraz rzeczywistości otrzymają w szkole, taki później przekażą światu. Jaki obraz ojczyzny zapamiętają ze szkoły, taki rozwiną w przyszłości - mówił burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

Podczas uroczystości Andrzej Pietrasik wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli oraz nauczycielom, którzy osiągnęli sukcesy w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Nagrody otrzymali: Joanna Szczepańska, Teodozja Gorlewska, Marzena Jóźwiak, Alina Paczkowska, Elżbieta Gołębiewska, Justyna Liberek, Barbara Kostrzewa, Aldona Górecka, a także: Anna Bednarska, Ewa Bartłomiejczyk, Beata Litewka, Marianna Kozłowska, Joanna Ostrowska, Anna Kacperska, Katarzyna Stryjewska – Wasiak, Kinga Rogowska, Alina Osińska, Alicja Kwiatkowska, Hanna Filipecka, Monika Prządak, Piotr Makówka, Marcin Zaborowski.

Dyrektorzy szkół wręczyli również swoim nauczycielom nagrody dyrektorów. Uroczystość zakończyła się występem barda Wojtka Gęsickiego oraz akordeonisty Rafała Grząki.

 

Info. UM Płońsk

 

    

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe