Delegacja z Ukrainy w Płońsku

  • 10.10.2019, 11:17
Delegacja z Ukrainy w Płońsku Fot. UM Płońsk
We wtorek, 8 października Urząd Miejski w Płońsku odwiedziła grupa z Ukrainy, w tym uczestnicy szwajcarsko-ukraińskiego programu rozwoju DESPRO.

Wśród uczestników spotkania byli m.in. Sergiy Moskvin - prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Rynków Kapitałowych, UCMA, Evgen Tymoszenko - dyrektor Financial Technologies Alliance, Sergiy Volkov - przewodniczący Komitetu Audytu Stowarzyszenia Publicznego Klubu Bankowców, prezes Ukraińskiego Narodowego Towarzystwa Hipotecznego, Volodymyr Popolitak - kierownik Działu Rozwoju Humanitarnego Międzynarodowego Instytutu Zarządzania (Kijów), Maxim Libanov - członek Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy, przewodniczący Komisji ds. Ładu Korporacyjnego i Rozwoju Instrumentów Giełdowych, Elena Turkova - dyrektor ds. Ładu Korporacyjnego i Finansów Korporacyjnych z Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Celem wizyty studyjnej w Polsce, w tym w Płońsku, jest znalezienie dodatkowych argumentów i uzasadnienie potrzeby stymulowania emisji obligacji komunalnych na Ukrainie. W latach 2014-2018 w ogóle ich nie było, a w tym roku - zarejestrowano tylko dwie emisje - we Lwowie i Iwano-Frankowsku.

Burmistrz Andrzej Pietrasik przedstawił podczas dzisiejszego spotkania zasady polityki finansowej na poziomie samorządowym, opowiedział o źródłach finansowania zadań samorządu, inwestycjach i sposobach pozyskiwania środków zewnętrznych. Zwrócił także uwagę na działalność miejskich spółek i prawa - na podstawie których funkcjonują w naszym kraju.

Program wizyty Ukraińców obejmuje także Ministerstwo Finansów, PKO BP, GPW, RIO, a także inne samorządy w województwie mazowieckim i wielkopolskim.

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe