Siłownia zewnętrzna przy płońskim szpitalu !

  • 09.10.2019, 14:00 (aktualizacja 14.10.2019, 12:42)
Siłownia zewnętrzna przy płońskim szpitalu ! Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Dnia 8 października Komisja dokonała odbioru inwestycji: ,,Budowa Powiatowej Otwartej Strefy Aktywności w Płońsku”. Projekt został złożony przez Powiat Płoński, a zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 25 000 złotych, którego dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Całkowita wartość projektu to 61 127 złotych, z czego Powiat Płoński współfinansował zadanie w kwocie 36 127 złotych.

W skład Komisji weszli: Izabela Koper – Przewodnicząca Komisji, Piotr Mroczkowski – Zastępca Przewodniczącego Komisji, Franciszek Makowski – Zastępca Dyrektora SPZ ZOZ ds. administracyjno-gospodarczych, Paweł Sawicki – Przedstawiciel Wykonawcy, Jarosław Rachocki – Kierownik budowy, przy udziale Krzysztofa Paluszyńskiego – Projektanta. Na spotkaniu obecny był również dyrektor szpitala Paweł Obermeyer, który osobiście sprawdzał dostępne sprzęty.


Siłownia zewnętrzna składa się z następujących elementów:

• Wyciąg i krzesełko,

• Biegacz i Orbitrek,

• Prasa nożna i Wioślarz,

• Stepper i Twister,

• Rower i ławka,

• Wyciąg górny i Surfer.

 

Ponadto w ramach strefy relaksu znajdują się:

• Stół do gry w warcaby, szachy i w chińczyka wraz z ławkami,

• Zabawka edukacyjna – dla dzieci : „Kółko czy krzyżyk”,

• Infrastruktura dodatkowa: 4 Ławki mocowane na stałe do podłoża oraz kosz na śmieci.

 

- ,,Uznaliśmy (zarząd powiatu i dyrektor SPZZOZ), że park przy szpitalu to dobre miejsce na siłownię plenerową. To zaproszenie do aktywności fizycznej dla zdrowych, chorych, cukrzyków, lekarzy, sanitariuszy, gości, pracowników sąsiednich instytucji. Może tu przyjść każdy bo teren jest ogólnodostępny. Zapraszamy do korzystania z tej infrastruktury”. – informuje Elżbieta Wiśniewska.

 

Info.  Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe