Światowy Dzień Zwierząt w płońskiej ,,Trójce"

  • 05.10.2019, 06:42 (aktualizacja 05.10.2019, 06:47)
Światowy Dzień Zwierząt w płońskiej ,,Trójce" Fot. zbiory SP3 Płońsk
Dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku postanowili godnie zaakcentować to niezwykle ważne święto.

W tajemniczy świat ssaków, płazów, gadów i ryb wprowadził dzieci gość specjalny, weterynarz Sławomir Piekarz.  Podczas spotkania dowiedzieli się oni o potrzebach swoich pupili, sposobach pielęgnacji oraz największych przysmakach. Usłyszeli o roli zwierząt w życiu człowieka, ochronie ich praw, zasadach bezpiecznego obcowania z psami, jak również przełamaniu bariery w kontakcie ze nimi. Dzieci nauczyły się bezpiecznej postawy „żółwia”, niezbędnej w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań i chętnie opowiadali o swoich pupilach.

Szkolne obchody  Światowego Dnia Zwierząt uświadomiły, jak ważne jest właściwe zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.  Podkreślono, że zwierzęta to istoty żywe, a nie rzeczy. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że październik został ogłoszony Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, dlatego też zbierają karmę oraz akcesoria dla bezdomnych czworonogów przebywających w schronisku w Pawłowie.  Akcji towarzyszy maksyma – ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego zwierzęcia.

 

Info. za SP3 Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe