Bohater w mundurze

  • 27.09.2019, 15:50 (aktualizacja 30.09.2019, 19:29)
Bohater w mundurze Fot. nadesłane przez KPP Płońsk
W czasie wolnym od służby ratują tonące dziecko, stają w obronie zaatakowanej przez napastnika starszej pani, ewakuują przedszkolaki z przechylonego nad skarpą autobusu i wynoszą rannych z zawalonego budynku – tacy są polscy policjanci.

W czwartek, 26 września br. minister Mariusz Kamiński podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend Policji w całej Polsce. Dwóch wyróżnionych to policjanci płońskiej komendy. W uroczystości wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
Wyróżnieni policjanci niejednokrotnie w czasie wolnym od służby ratowali zdrowie i życie innych osób. Udowadniali, że policjantem jest się zawsze i wszędzie, a służba w Policji to także ich pasja.

Obecna na uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że służba w Policji to rodzaj misji: – Jesteście powołani, aby nieść pomoc innym. Służba w Policji nie jest dla Was przypadkiem, ale jest dla Was misją, której oddajecie się z pasją i dumą. Zapewniacie nam bezpieczeństwo nawet po służbie.

Wśród 142 wyróżnionych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy z komend Policji w całej Polsce znalazło się dwóch policjantów z Płońska.

Asp. sztab. Mariusz Pajewski starszy dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Płońsku (dzielnicowy z terenu gm. Sochocin) w styczniu bieżącego roku kalendarzowego brał udział w działaniach poszukiwawczych za zaginioną 20 letnią kobietą z zamiarem popełnienia próby samobójczej. Sprawa była skomplikowana, a poszukiwania toczyły się w dwóch jednostkach, na terenie dwóch powiatów. Przeprowadzone przez starszego dzielnicowego działania doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania kobiety, a co za tym idzie do pozytywnego zakończenia poszukiwań. Dzielnicowy odnalazł zaginioną i przekazał ją pod opiekę pogotowia.

St. sierż. Michał Żochowski należy do grona najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego płońskiej komendy. Od lipca br. działa w grupie pod nazwą „SPEED”, której zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach w garnizonie mazowieckim. Pełniąc służbę w ramach grupy „SPEED” w dniu 9 sierpnia 2019 roku w miejscowości Unierzyż powiat mławski, na drodze krajowej nr 7, policjant uczestniczył w bardzo poważnym wypadku drogowym. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie 6 pojazdów, w tym policyjny radiowóz, którego kierowcą był st. sierż. Michał Żochowski. W wyniku wypadku funkcjonariusz doznał poważnego urazu kręgosłupa skutkującego długotrwałym pobytem w szpitalu oraz konieczną rehabilitacją.

Wszystkim wyróżnionym zostały przyznane nagrody finansowe z Funduszu Nagród Ministra.

(MSWiA / wsz/kdz)

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe