Stypendia Starosty Płońskiego rozdane !

  • 25.09.2019, 17:07 (aktualizacja 26.09.2019, 12:08)
Stypendia Starosty Płońskiego rozdane ! Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W środę, 25 września podczas sesji Rady Powiatu Płońskiego wręczono Stypendia Starosty Płońskiego. Otrzymali je uczniowie uzdolnieni i uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w roku szkolnym 2018/2019.

Stypendia otrzymało 71 uczniów, a całkowita kwota przyznanych stypendiów wyniosła 39 804 zł. W ubiegłym roku za wysokie wyniki w nauce i w sporcie w roku szkolnym 2017/2018 Stypendia Starosty Płońskiego otrzymało 61 osób, a kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 35 498 zł.

Lista uczniów uzdolnionych i uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe, którym Starosta Płoński przyznał stypendia za rok szkolny 2018/2019

 

I. Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego

 

1. Rafał Wolert(ZSO)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim,
- I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku (96,33%).

2.Przemysław Pyrzakowski(ZS Nr 2)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego
w Płońsku, - III LO w Płońsku  (92%).

3. Izabela Falęcka (ZS Nr 2)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego

w Płońsku, - Technikum Nr 2 w Płońsku – (89%).

4. Piotr Dzieńkowski(ZS Raciąż)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,

-LO im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (88,33%).

5. Joanna Krysiak (ZS Nr 1)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,

- II LO w Płońsku (83%).

 

II. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych

 

1. Marek Machciński (ZS Nr 1)

- Laureat XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa, Hańczowa 2019.

2. Filip Czaicki (ZS Nr 1)

- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego na Prezentację Multimedialną „Моямаленькаяродина” (Moja Mała Ojczyzna),Warszawa 2019.

3. Mateusz Szymański (ZS Nr 1)

- Finalista XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa, Hańczowa 2019.

4. Norbert Popiołkowski (ZS Nr 1)

- Laureat Konkursu „Kartka dla Niepodległej” w kategorii graficznej, Warszawa 2018.

5. Nina Piotrowska (ZSO)

- Laureatka Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, Warszawa 2019.

6. Zuzanna Zadroga (ZSO)

- Laureatka Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjów, Warszawa 2019.

7. Wiktoria Pietrzak (ZSO)

- Laureatka Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjów, Warszawa 2019.

8. Ilona Klonowska (ZSO)

- Laureatka Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” dla uczniów gimnazjów i klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół podstawowych, Warszawa 2019.

9. Łukasz Witkowski (ZS w Czerwińsku nad Wisłą)

- I miejsce w XXVI Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, Poświętne 2018.

 

III. Wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

   1.  Zuzanna Bronowska (ZSO)

-IX miejsce w biegu na 800 m na Mistrzostwach Europy U20, Borås(Szwecja) 2019,

-I miejsce w biegu na 800 m na Mistrzostwach Polski U20, Racibórz 2019,

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

 

2.  Sebastian Charzyński(ZSO)

- IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Europy U20, Borås (Szwecja) 2019,

- II miejsce w biegu na 100 m na Mistrzostwach Polski U20, Racibórz 2019.

    3. Kacper Figura(ZSO)

- II miejsce w kategorii PJM-BB na International Dubrovnik Open 2018 Taekwon-do,

- III miejsce w kategorii JM-65 na International Dubrovnik Open 2018 Taekwon-do,

- II miejsce w kategorii układy formalne na Mistrzostwach MazowszaTaekwon-do,

-Płońsk 2019,

- II miejsce w kategorii walki lightcontact na Mistrzostwach Mazowsza Taekwon-do,
- Płońsk 2019,

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

4. Paulina Gołaszewska(ZSO)

-I miejsce w kategorii solo buławana Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ostróda 2019,

- II V-ce mistrz Polski Mażoretek w kategorii buława duo/trio seniorki na Mistrzostwach Polski Mażoretek, Kędzierzyn-Koźle 2019,

- I miejsce w kategorii duo/trio buława seniorki na VIII Otwartych Mistrzostwach Mażoretek Polski środkowej, Podębice 2019.

 

5. Patrycja Wodzyńska(ZS Nr 2)

- II miejsce w kategorii solo flaga na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ostróda 2019,

- I miejsce w kategorii duet buława na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ostróda 2019,

- II V-ce mistrz Polski Mażoretek w kategorii buława duo/trio seniorki na Mistrzostwach Polski Mażoretek, Kędzierzyn-Koźle 2019.

6. Kacper Więcławski(ZSO)

- I miejsce w kategorii układy formalne na Mistrzostwach Polski Taekwon-do, Kąty Wrocławskie 2019,

- II miejsce w kategorii techniki specjalne na Mistrzostwach Polski Taekwon-do, Kąty Wrocławskie 2019.

7. Emilia Opałka(ZSO)

- I miejsce w kategorii walki ciągłe na Mistrzostwach Polski Taekwon-do,

-Kąty Wrocławskie 2019,

- II miejsce w kategorii walki ciągłe na Mistrzostwach Mazowsza Taekwon-do, Płońsk 2019.

8. Sebastian Skwarski(ZS Nr 2)

- III miejsce w wadze 75 kg w XV Pucharze Polski Kadetów w ramach XXVII Turnieju Miast Kopernikańskich w Boksie, Grudziądz 2018,

-I miejsce w wadze 75 kg na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów Młodszych w Boksie,

- Płock 2019.

9. Wiktor Mateńko(ZSO)

- VIII miejsce w biegu na 60 m M U18 na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20,

- Toruń 2019,                                                   

- I miejsce w biegu na 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20,

- Warszawa 2019.

10. Adam Kwiatkowski(ZS Nr 2)

- VIII miejsce w skoku w dal M U18 na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20,

- Toruń 2019.

11. Jakub Wiński(ZS Nr 1)

- VIII miejsce w trójskoku M U18 na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20,

-Toruń 2019.

12. Alicja Pospieszyńska(ZSO)

- III miejsce w kategorii 16 + D w stylu LA – Mistrzostwa i Puchar Okręgu Mazowieckiego, Świętokrzyskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Halinów 2019.

13. Łukasz Smardzewski(ZS Nr 1)

-II miejsce w trójskokuU20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20,

-Warszawa, 2019. 

14. Anna Kozłowska(ZSO)

- III miejsce w rzucie oszczepem K U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20,- Warszawa, 2019.

                                                               Drużynowe:

1. Bartosz Ciarka (ZS Nr 2)

-I miejsce w sztafecie 4 x 100 mM U18 na Mistrzostwach Polski LZS w Lekkiej Atletyce,
- Zamość 2019,

- VI miejsce w sztafecie 4 x 400 m M U18 na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży/ Mistrzostwa Polski U18, Poznań 2019.

2. Jakub Korycki (ZS Nr 2)

- I miejsce w sztafecie 4 x 100 m M U18 na Mistrzostwach Polski LZS w Lekkiej Atletyce,
- Zamość 2019.

 

                                                                          Drużyna dziewcząt (ZS Nr 2):

1. Agata Bartołowicz(ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

2.  Wioleta Jeznach (ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

3. Anita Kanigowska(ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

4. Katarzyna Niedziółka (ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

5. Gabriela Obojska(ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

6. Agata Smolińska(ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

7. Weronika Szymańska(ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

8. Maria Wiśniewska(ZS Nr 2)

- II miejsce na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, LICEALIADA 2019, Sochaczew.

Sztafeta dziewcząt (ZSO):

1. Wiktoria Borek(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

2. Alicja Górecka(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

3. Aleksandra Górecka(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

4. Małgorzata Grzelak(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

5. Aleksandra Marciniak(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

6. Karolina Olszewska(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

7. Anna Szulejewska(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

8. Wiktoria Szulejewska(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

9. Natalia Sękowska(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

10. Maria Smolińska(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

11. Weronika Żakowska(ZSO)

- II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

 

Sztafeta chłopców (ZSO):

1. Kacper Caliński (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

2. Ernest Kamiński (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

3. Mateusz Koperski (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

4. Dawid Masiak (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

 

5. Kacper Lewandowski (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

6. Adrian Mystkowski (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

7. Adrian Lewicki (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

8. Miłosz Papierzyński (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

9. Mikołaj Kawecki (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

10. Szymon Prządak (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

11. Jakub Przybyszewski (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

12. Wiktor Rutkowski (ZSO)

- III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 1000 m Szkół Ponadpodstawowych

na XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Sochaczew/Kamion 2018.

 

IV. Wysokie osiągnięcia w konkursach dla uczniów niepełnosprawnych.

 

1. Jakub Stefański (SOSW Joniec)

- V miejsce w skoku w dal na XXVI Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”, Ciechanów 2019.

2. Michał Łączyński (SOSW Joniec)

- VI miejsce w biegu na 100 m na XXVI Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”, Ciechanów 2019,

- I miejsce w skoku w dal na XX Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych,

- Mława 2019,

- II miejsce w biegu na 100 m na XX Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych,

- Mława 2019,

- I miejsce z reprezentacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu
w Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Przasnysz 2019.

3. Klaudia Andryszczyk (SOSW Joniec)

- VI miejsce w skoku w dal na XXVI Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”, Ciechanów 2019.

4. Dawid Kalinowski (SOSW Joniec)

- I miejsce indywidualnie w Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Przasnysz 2019,

- I miejsce z reprezentacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu
w Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Przasnysz 2019.

 

5. Sylwester Pomianowski (SOSW Joniec)

- I miejsce z reprezentacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu
w Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Przasnysz 2019.

6. Kamil Zimowski (SOSW Płońsk)

- I miejsce w III Mazowieckim Turnieju w Piłce Koszykowej Olimpiad Specjalnych
- Leszno 2018,

- I miejsce w XX Mazowieckim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, Adamów 2019,

- II miejsce w XIII Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych,

  - Warszawa 2018,

- II miejsce na Naszych Igrzyskach Olimpijskich – Turniej Piłki Nożnej 5-osobowej,
- Leszno 2019.

 

 

W marcu 2019 roku Stypendium Starosty Płońskiego otrzymały również:

-Paulina Benkie,                                                      - Wiktoria Gmurczyk,

- Martyna Siewek,                                                   - Marlena Włodarska

uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku, które reprezentowały Polskę na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Abu Dhabi 2019, gdzie zdobyły mistrzostwo świata w piłce nożnej.

 

 

Info. Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe