Bieg im. Piotra Sękowskiego w Płońsku

  • 23.09.2019, 11:34 (aktualizacja 26.09.2019, 07:41)
Bieg im. Piotra Sękowskiego w Płońsku Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W niedzielę, 22 września na terenie Płońska odbył się Bieg im. Piotra Sękowskiego. Celem biegów było uczczenie pamięci Piotra Sękowskiego, a także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może liczba ponad 350 zapisanych biegaczy w różnych kategoriach wiekowych.

Bieg oficjalnie otworzył Andrzej Świercz- prezes Klubu Biegacza i Piotra Sękowskiego. Miłośników biegania przywitali również Starosta – Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu – Dariusz Żelasko, Członek Zarządu - Robert Adamski oraz Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

Impreza sportowa obejmowała bieg główny na dystansie 10 km, bieg towarzyszący na dystansie 5 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. W biegu na 5 km wzięli udział pani Elżbieta Wiśniewska oraz pan Robert Adamski. Nie zabrakło także zawodów dla młodszych uczestników, na których czekały biegi w kategoriach: przedszkolaki oraz dzieci szkolne.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a na zakończenie wśród wszystkich biegaczy zostały rozlosowane nagrody niespodzianki. Starosta Płoński - Elżbieta Wiśniewska wręczyła zwycięzcom w kategoriach dzieci i młodzieży (miejsca od I do III z podziałem na dziewczynki i chłopców) pakiety sportowe m.in. plecaki, piłki antystres oraz butelki Dafni filtrujące wodę, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Organizatorem imprezy był Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku.     Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Płońsku. Zadanie zostało dofinansowane w kwocie 11 tysięcy przez Powiat Płoński w ramach konkursu ofert.

Partnerami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Płońsku, MCK Płońsk, Hotel Martex 4 Koła PTS Płońsk, Mondelez Płońsk, I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka, Kwiaciarnia "Magnolia”, Ochotnicza Straż Pożarna Kownaty, OSP Krępica, Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku Uszy do Góry Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt, Szpital im. Józefa Piłsudskiego w Płońsku, Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku.

 

Info. Starostwo Powiatowe w Płońsku

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe