Kolejne potrącenie pieszego. Policja apeluje o większą ostrożność !

  • 20.09.2019, 11:50 (aktualizacja 24.09.2019, 20:43)
Kolejne potrącenie pieszego. Policja apeluje o większą ostrożność !
W czwartek, 20 września w Płońsku doszło do kolejnego potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych.

Około godz. 15:40 na ul. Sienkiewicza przechodzącej "po pasach" 16-latce (mieszkanka gm. Naruszewo) nie ustąpiła pierwszeństwa kierująca audi 24-latka z Pułtuska. Pojazd uderzył w pieszą, która się przewróciła. 16-latka trafiła do szpitala na badania. Na szczęście nie odniosła większych obrażeń. 24-latce w związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych.
Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do "pasów", powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się szczególnie wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) i omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla kierujących. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

 

Info. KPP Płońsk

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe