,,Nowomiejskie inspiracje" - wernisaż w Nowym Mieście

  • 08.09.2019, 15:10 (aktualizacja 15.09.2019, 20:52)
,,Nowomiejskie inspiracje" - wernisaż w Nowym Mieście Fot. zbiory K. Rólki
W piątek, 6 września w Wiejskim Ośrodku Kultury w Nowym Mieście odbył się wernisaż wystawy poplenerowej nt. ,,Nowomiejskie inspiracje”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Nowe Miasto – Sławomir Zalewski, zaś medialny Extra-Płońsk.

Nowomiejskie plenery malarskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród malarzy. Jest tu wiele  malowniczych zakątków do utrwalania na płótnie, oczywiście dla przyszłych pokoleń. To  już  prawie tradycja sięgająca  roku  2016 roku  kiedy rozpoczął się pierwszy plener.  Nowe Miasto  bardzo się ,,rozmalowało”, a  artyści odwiedzający tę gminę z wielką przyjemnością  czerpią  tutaj wenę twórczą, a następnie uwieczniają na płótnie najpiękniejsze jej zakątki.

Po  kilkudniowym plenerze malarskim w czerwcu,  jego uczestnicy potrafili  naprawdę zaskoczyć. Każdy z  malarzy miał inne spojrzenie na znajome  widoki nowomiejskie.   Kiedy w plenerze spędza się kilka  godzin dziennie,  zmysły artystów chłoną i nasycają się widokiem  pięknem otaczającej  przyrody i przelewają wówczas na płótno to co czują. Ponadto wydarzenie, którym był plener malarski, miał rozwijać wrażliwość estetyczną uczestników  oraz zdolności plastyczne uczniów z miejscowej szkoły  gdzie były przeprowadzone zajęcia plastyczne przez jednego z malarzy – Grzegorza Filipczyka.

Uwieńczeniem pleneru był wernisaż, który odbył się 6 września w nowomiejskim Wiejskim Ośrodku Kultury, zorganizowany przez miejscowe Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich. Na otwarciu wystawy malarskiej nie zabrakło władz gminnych m.in. Wójta Gminy Nowe Miasto -  Sławomira Zalewskiego, sekretarza UG – Marioli Bugalskiej, przewodniczącego Rady Gminy – Marka Calińskiego. Wśród gości zaproszonych obecna była senator Anna Aksamit wraz z mężem.

Na wernisażu wszyscy uczestnicy czerwcowego pleneru dostali podziękowania z rąk organizatora. Byli to: Grzegorz Filipczyk (Unierzyż), Stanisława Rólka (Płońsk), Robert Czekalski ( Nowe Miasto), Milena Bandurska (Nowe Miasto), Edyta Jakubowska (Świercze), Barbara Jamrozik (Płońsk), Anita Snopek (Płońsk), Zbigniew Krzoska (Płońsk). Komisarzem pleneru malarskiego w Nowym Mieście była Katarzyna Rólka z Płońska, która podczas wernisażu podziękowała wszystkim malarzom za ich zaangażowanie i trud, czego efektem były piękne obrazy.

Podziękowania trafiły także do rąk uczniów z nowomiejskiej szkoły, które uczestniczyły w warsztatach plastycznych, przeprowadzonych podczas czerwcowego pleneru.

Oprawę muzyczną podczas wernisażu zapewniła płońska Państwowa Szkoła Muzyczna I st. a wernisaż otworzyła przewodnicząca  Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Mieście, które było organizatorem przedsięwzięcia.

Plener malarski został zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Powiat Płoński w ramach konkursu i ofert. Starostwo Powiatowe na wernisażu reprezentowali: Paweł Dychto i Katarzyna Ornarowicz. Ponadto do przedsięwzięcia dołączyli się sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Płońsku, Lokalna Grupa Działania- Przyjazne Mazowsze, Iwona i Piotra Budziszewscy (gospodarstwo pasieczne), Agnieszka Obermeyer z firmy ,,Palium” oraz Monika Zimnawoda (radna miejska z  Płońska).

 

 RED. 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe