Inauguracja roku szkolnego w SP3 w Płońsku

  • 02.09.2019, 11:10 (aktualizacja 02.09.2019, 11:24)
Inauguracja roku szkolnego w SP3 w Płońsku Fot. zbiory SP3 Płońsk
Byli takimi samymi dziećmi, jak nasi uczniowie. Mieli marzenia o cudownym dzieciństwie. Chcieli przeżywać przygody i żyć radośnie. Właśnie kończyli swoje kolejne wakacje, być może najlepsze w życiu. Jednak ich marsz do szkoły przerwał wybuch II Wojny Światowej...

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, jednak 2 września 2019 r. w naszej szkole był szczególny także dla tych, którzy nam towarzyszyli. Osoby urodzone przed 8 maja 1945 r., te które właśnie wtedy „maszerowały”, zaszczyciły nas swoją obecnością, aby symbolicznie kontynuować edukację, którą wtedy przerwano. Połączyliśmy pokolenia, aby młodzież mogła budować przyszłość na najwyższych wartościach.

Każdy etap szkolnej wędrówki jest inny i to właśnie dzisiaj rozpoczęliśmy kolejny, który przywitał nas piękną, słoneczną pogodą.  Po oficjalnym wstępie do uroczystości i odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły dyrektor - Teodozja Gorlewska powitała gości, którzy w tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością. Uczniom, rodzicom i nauczycielom towarzyszyli:  Liliana Kraśniewska – II wiceburmistrz Płońska, członkowie Zarządu Rady Rodziców Katarzyna Kamińska i Marcin Kośmider, ksiądz Proboszcz z Parafii pw. Ojca Pio - Tomasz Markowicz, a także gość specjalny  starszy inspektor Związku Strzeleckiego -  Stanisław Świerczewski.   

Wszyscy życzyli uczniom, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania pasji oraz zainteresowań i szkolnych talentów, a także przyjemności i satysfakcji ze zdobywania wiedzy, rodzicom zadowolenia z sukcesów swoich pociech, a nauczycielom wielu ciekawych pomysłów i niesłabnącego zapału do pracy.

 Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Drodzy Uczniowie, niech wasza dewizą na nowy rok szkolny będą słowa Roberta Anthony’ego: „Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie”.

 

Info. SP3 Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe