Festyn rodzinny w Krysku

 • 28.08.2019, 16:35
Festyn rodzinny w Krysku Fot. zbiory UG Naruszewo
W przedostatnią sobotę wakacji, 24 sierpnia 2019 roku mieszkańcy gminy Naruszewo już po raz kolejny bawili się podczas Festynu Rodzinnego w Krysku. Przepiękna tego dnia pogoda, rozgrywane po raz konkurencje "na sportowo i wesoło" (w dojeniu sztucznej krowy i ujeżdżaniu sztucznego byka), a także koncerty znanych zespołów przyciągnęły na festyn całe rodziny z dziećmi. Program festynu był bogaty i każdy znalazł coś dla siebie. Imprezę prowadził Janusz Prokopczyk.

Festyn rozpoczął się konkurencjami „na sportowo i wesoło”. Pierwszą z nich był II Gminny Konkurs w dojeniu sztucznej krowy o tytuł Mistrza Gminy Naruszewo rozgrywany w dwóch kategoriach z podziałem na kobiety i mężczyzn. Każdy uczestnik miał do dyspozycji 2 serie po 60 sek. każda.  

Następnie rozpoczęła się zacięta rywalizacja w II Mistrzostwach Gminy Naruszewo RODEO – w ujeżdżaniu sztucznego byka. W mistrzostwach zdecydowanie zwyciężył Dariusz Bielski (Naruszewo), uzyskując łączny czas w dwóch seriach 2 min. 34 sek. Drugie miejsce zajął Rafał Giera (Płońsk) z czasem 2 min. 22 sek., trzecie natomiast Michał Kochański (Stachowo) - 1 min. 47 sek.

Klasyfikacja końcowa konkurencji "na sportowo i wesoło":

II Gminny Konkurs w dojeniu sztucznej krowy o tytuł Mistrza Gminy Naruszewo (kobiety)

  1. Anna Budzeń - 5,30 l
  2. Justyna Kochańska - 4,45 l
  3. Janina Rychter - 4,00 l
  4. Alicja Malińska - 3,95 l
  5. Bogumiła Kurzawa - 3,75 l
  6. Monika Wiśniewska - 2,00 l

II Gminny Konkurs w dojeniu sztucznej krowy o tytuł Mistrza Gminy Naruszewo (mężczyźni)

  1. Stanisław Budzeń - 6,30 l
  2. Sławomir Maliński - 6,10 l
  3. Piotr Piechna - 5,35 l
  4. Marek Napiórkowski - 4,75 l
  5. Michał Bramowicz - 4,70 l

II Mistrzostwa Gminy Naruszewo - w ujeżdżaniu sztucznego byka

  1. Dariusz Bielski - 2 min. 34 sek.
  2. Rafał Giera - 2 min. 22 sek.
  3. Michał Kochański - 1 min. 47 sek.
  4. Michał Bramowicz -1 min. 34 sek.
  5. Sławomir Maliński - 58 sek.
  6. Łukasz Skwarski - 25 sek.
  7. Marek Napiórkowski - 12 sek.

Festyn Rodzinny zintegrował do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzieci miały do dyspozycji plac zabaw, tj. dużą dmuchaną zjeżdżalnię, dmuchany tor przeszkód "kule", dmuchany tor przeszkód z małą zjeżdżalnią, kule wodne oraz euro bungee, a na odważnych cały czas czekał sztuczny byk. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki na kucyku i koniu. Dodatkową atrakcją dla dzieci, a także ich rodziców był program artystyczny przygotowany przez animatorów z Grupy Artystycznej KiTka z Płońska. Na dzieci czekały różnorodne zabawy animacyjne (m.in.: chusta, puszczanie wielkich baniek, malowanie twarzy itp.). Dużą atrakcją okazała się fontanna czekolady, przy której dzieci i rodzice mogły skosztować pysznych owocowych szaszłyków i polać je gorącą czekoladą.

Ciekawostką podczas festynu było stoisko ze starociami (zbiór starych dzwonków, żelazek, wag, tar, kołowrotków, narzędzi stolarskich, kół), przygotowane przez Jacka Zycha – kolekcjonera z Kryska oraz arcydzieła rękodzielnicze prezentowane przez Marię z Proboszczewic (własnoręcznie szyte przytulanki – króliki, kotki, lalki, poduszki). Uczestnicy festynu mieli okazję skosztowania przepysznego wiejskiego chleba ze smalcem, ogórkiem i pomidorem, a także ciast przygotowanych przez pracowników Urzędu Gminy w Naruszewie.

Dokładnie o godz. 18:40 zostali nagrodzeni najlepsi uczestnicy konkurencji sportowych. Dekoracji dokonała Pani Beata Pierścińska Wójt Gminy Naruszewo. Nagrodami za udział w konkursach były m.in. drobny sprzet AGD oraz narzędzia i sprzęt warsztatowy. Najlepsze trójki otrzymały puchary.

Uczestnicy festynu bawili się przy koncertach takich zespołów jak: MARLENA MUSIC z zespołem SANDBAL, WooW, DEJW oraz BAYERA.

Wójt Gminy Naruszewo dziękuje wszystkim osobom, firmom i instytucjom za zaangażowanie, wsparcie i pomoc przy organizacji Festynu Rodzinnego. W szczególności dziękujemy:

 • instytucjom: Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach Oddział w Naruszewie, LGD-Przyjazne Mazowsze, Mazowieckiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników Placówka Terenowa w Płońsku
 • pracownikom firmy Handlowo-Usługowej WO-TEK Wojciech Dyl
 • animatorom z Grupy Artystycznej KiTKA
 • konferansjerowi - Januszowi Prokopczykowi
 • osobom uczestniczącym w konkurencjach „na sportowo i wesoło”
 • pracownikom firmy KRYSIAK POLSKA Sp. z o.o.
 • strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Naruszewie i Radzyminie
 • pracownikom Urzędu Gminy w Naruszewie
 • oraz wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu i obsłudze festynu.

 

Więcej zdjęć na: www.naruszewo.pl

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe