Obchody 99 rocznicy Bitwy pod Arcelinem

  • 27.08.2019, 07:14 (aktualizacja 30.08.2019, 20:07)
Obchody 99 rocznicy Bitwy pod Arcelinem Fot. Gmina Płońsk
W niedzielę, 25 sierpnia na terenie arcelińskej świetlicy obyły się obchody 99 rocznicy bitwy. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Ojca Pio w Szerominku.

Następnie uczestnicy przenieśli się do Arcelina, gdzie Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski powitał zgromadzonych, a delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym bohaterom. Kolejnym punktem uroczystości był pokaz kawaleryjski w wykonaniu Towarzystwa Krzewienia Edukacji Historycznej Krechowiacy w Barwach 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. płk Bolesława Mościckiego, którzy gościnnie wystąpili w umundurowaniu Szwadronu Przybocznego Prezydenta RP. Później nastąpiło poświęcenie oraz oficjalne otwarcie boiska do piłki nożnej w Arcelinie. Po chwili mecz między sobą rozegrali gospodarze tj. Viktoria Arcelin vs Gladiator Słoszewo. W międzyczasie trwał także piknik rodzinno - patriotyczny, wszyscy przybyli mogli skorzystać z punktu gastronomicznego, ochłodzić się lodami i kibicować swojej drużynie.

Info. Gmina Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe