,,Calineczka" zawitała do Płońska

  • 19.08.2019, 07:03 (aktualizacja 19.08.2019, 20:41)
,,Calineczka" zawitała do Płońska Fot. Wiesława Rusin
W dniach 17-18 sierpnia do Płońska zawitał X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych ,,Calineczka".

Pierwszego dnia o godz. 16:00 w Miejskim Centrum Kultury, odbyło się otwarcie festiwalu przez Marzenę Kunicką - dyrektora płońskiego MCK-u, której w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego towarzyszył dyrektor płońskiego szpitala- Paweł Obermeyer. Na powitanie, na tarasie, młody płońszczanin- Bartosz Koźniewski zaprezentował swój dżingel.

W tych dniach swoje spektakle przedstawił: Teatr Rozrywki Trójkąt ,,Czego nie wiecie o smokach", Adam Walny Teatr ,,Cudowni mężczyźni z korbką", Teatr JaSię-Jan Grządziela ,Trzy kolory", Teatr Off i Cyna ,,Calineczka", Teatr Rampa oraz Teatr Scena 69 "Cmok, Smok" Festiwal poprowadził aktor teatralny i filmowy - Maciej Gąsiorek.

W sobotę, 17 sierpnia nastąpiło również otwarcie i prezentacja dwóch wystaw. Pierwsza nt. ,,Autor-Teatr-Pasja", gdzie aktor Roman Holc oraz Maciej Gąsiorek, opowiedzieli o swojej pracy związanej z galerią. Druga wystawa dotyczyła zaprezentowania finalistów i laureatów IV edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. W tym dniu dzieci mogły się wykazać i zabłysnąć w konkursie plastycznym nt. ,,Co smoki lubią w teatrze".

Natomiast w niedzielę, 18 sierpnia w MCK-u miał miejsce Jubileuszowy Rodzinny Bal Kostiumowy pt. ,,Bohaterowie Bajek’’, który poprowadził- kot Budzik i Krasnoludek Piksel z Budzika TVP1. Wśród atrakcji dla dzieci były m.in : zabawy taneczne, konkursy oraz wybór Króla i Królowej balu.

Tego dnia rodzice i dzieci skorzystały z okazji i spróbowały Jubileuszowego Tortu Festiwalowego, specjalnie przygotowanego na tą okazję.

Organizatorami festiwalu byli: Urząd Miasta Płońsk oraz Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, przy współpracy: Samorządu Województwa Mazowieckiego i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Sponsorzy dzięki którym, odbyło się w/w wydarzenie to: Bank Spółdzielczy w Płońsku, Bank Spółdzielczy w Ciechanowie oraz Hotel Martex w Płońsku. Patronat nad wydarzeniem festiwalowym objął Burmistrz Miasta Płońsk-Andrzej Pietrasik.

 

Tekst i fot. Wiesława Rusin

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe