VI Jarmark Raciąski już za nami !

  • 17.08.2019, 06:17 (aktualizacja 20.08.2019, 12:35)
VI Jarmark Raciąski już za nami ! Fot. Natalia Skibińska
W środę, 14 sierpnia w Raciążu rozpoczęła się trwająca dwa dni VI edycja Jarmarku Raciąskiego. Wydarzenie to było powiązane z corocznymi dożynkami oraz odpustem z okazji święta Wniebowzięcia NMP.

Pierwszego dnia już od południa można było nabyć rękodzieła, które były usytuowane na kilkunastu stoiskach wystawienniczych. Ponadto zostały zaprezentowane produkty lokalne. Część oficjalną otworzył recital zespołu Jasno – Czarni, który ukazał w nowoczesnych aranżacjach utwory takie jak: ,,W siną dal’’, ,,Trzynastego’’, ,,Wiła wianki’’. W międzyczasie, pełni pozytywnej energii, konferansjerzy próbowali ożywić publiczność, która początkowo była dosyć skromna w docenianiu występujących muzyków i szczędziła im braw. W pierwszej części było przewidzianych wiele konkursów dla dzieci. Swoje umiejętności pokazali uczestnicy zajęć wokalnych w MCKSiR. Amelia Marciniak zaśpiewała ,,Płacze moje serce’’, zaś Marcelina Chyczewska wykonała utwór pt. ,,Co ty królu złoty’’. Krótkie przemówienia wygłosili m.in..: dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski, burmistrz miasta Raciąż Mariusz Godlewski, wójt gminy Raciąż Zbigniew Sadowski, senator Jan Maria Jackowski, poseł Marcin Kierwiński, posłanka Elżbieta Gapińska. Wieczorem, w drugiej części miały miejsce koncerty. Jako pierwsza wystąpiła Kapela Wujka Idziego. Muzycy poprzez folkową muzykę wprawili mieszkańców w rodzinną atmosferę. Następnie wystąpił zespół Tabu, który wprowadził radosny nastrój, dzięki czemu raciążanie i nie tylko mogli w pełni przygotować się na emocje, które na nich jeszcze czekały. Gwiazdą wieczoru był Stanisław Karpiel-Bułecka z zespołem Future Folk. Artysta wykonał swoje znane szerokiej publiczności utwory i stworzył niepowtarzalny klimat. Nie obyło się bez tańców do późnych godzin nocnych.

Drugiego dnia jarmarku wciąż były otwarte stoiska wystawiennicze. Dodatkową atrakcją były konkursowe spektakle teatralne oraz prezentacje Wieńców Dożynkowych. Szerszej publiczności zaprezentowali się Klub Seniora ,,Koziebrody’’ oraz Chór Seniorów - Raciąż, wykonując pieśni ludowe. Po południu prezentację sceniczną miał zespół ,,Krajkowiacy", który ukazał tradycyjny taniec ludowy. Następnie rozrywki dostarczał turniej sołectw gminy Raciąż.

Po dwudniowych atrakcjach, muzycznych emocjach Jarmark oraz Miejsko-Gminne Dożynki Parafialne zakończyły się, napełniając mieszkańców dobrą energią i dając im możliwość spędzenia miłego czasu z rodziną, gdyż były tam rozrywki dla osób w każdym wieku.

Jarmark Raciąski, jak co roku, zapewne będzie jeszcze długo wspominany.

 

 Natalia Skibińska

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe