"Biała szkoła" z udziałem uczniów z płońskiej SP 3 i z Dublina

  • 13.01.2019, 22:22 (aktualizacja 13.01.2019, 22:46)
"Biała szkoła" z udziałem uczniów z płońskiej SP 3 i z Dublina
Uczniowie klasy sportowej 5s Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w dniach 4 - 11 stycznia 2019 roku przebywali na obozie sportowym w Dusznikach Zdroju, w hotelu Jamrozowa Polana.

W „białej szkole”, oprócz 23 uczniów „Trójki”, wzięli udział uczniowie            z zaprzyjaźnionej irlandzkiej szkoły SEN z Dublina, którzy przylecieli do Polski w ramach wymiany szkolnej. W drodze do Dusznik Zdroju dzieci zwiedziły  piękny Wrocław i podziwiały jego zabytki. Uczniowie korzystali z ciekawego i różnorodnego programu, jaki został dla nich przygotowany przez wychowawcę klasy pana Marcina Zaborowskiego. Każdego dnia dbali o swoją sprawność fizyczną poprzez aktywny wypoczynek. Doskonalili narciarstwo zjazdowe na stokach narciarskich o różnym stopniu trudności  w Górach Orlickich. Rozpoczęli również naukę narciarstwa biegowego na profesjonalnym obiekcie treningowym przy Jamrozowej Polanie. Na zgrupowaniu sportowym nie zabrakło treningów i zabaw na pływalni „Aqua Park Wodny Świat” w Kudowie Zdroju, a także zabaw na śniegu. Atrakcją obozu był wyjazd do Pragi. Uczniowie obu szkół zobaczyli: klasztor na Strachowie, Hradczany z Zamkiem Praskim i uroczystą zmianą warty oraz  Katedrę Św. Wita. Podziwiali panoramę Pragi i spacerowali Mostem Karola. Zwiedzili Stare Miasto oraz Nowe Miasto z Placem Św. Wacława. Przewodnik podarował szkołom swoją publikację „Złota Praga, miasto nie do opowiedzenia”. Książki te, z dedykacją autora, zasilą zbiory szkolnych bibliotek.

„Biała szkoła” to nie tylko zajęcia sportowe, to również czas na naukę. Odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Tematem zajęć było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i dorosłym. Regularnie odbywały się lekcje matematyki.

Poza tym uczniowie z polskiej i irlandzkiej szkoły uczestniczyli w licznych grach i zabawach integracyjnych. Była dyskoteka i ognisko. Mieli też do swojej dyspozycji salon gier, a w nim stoły do bilarda, cymbergaja i piłkarzyki.

Całość działań podejmowanych podczas zgrupowania sportowego miało również na celu kształtowanie postaw patriotycznych poprzez zetknięcie z pięknem przyrody, z zabytkami wskazującymi na przeszłość historyczną oraz tradycją regionu.

Obóz był bardzo udany i dobrze zorganizowany. Zrealizował swoje założenia edukacyjne i wychowawcze, a co najważniejsze wszyscy uczestnicy wrócili bezpiecznie do swoich domów.

 

Info za SP 3 Płońsk

 

__1

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe