WOŚP zagrała po raz 27 ! Płoński sztab zebrał 96 915 złotych. Jest to kwota wyższa o 20 tysiecy złotych w stosunku do ubiegłego roku.

 • 13.01.2019, 22:07 (aktualizacja 10.02.2019, 23:45)
                 WOŚP zagrała po raz 27 ! Płoński sztab zebrał 96 915 złotych. Jest to kwota wyższa o 20 tysiecy złotych w stosunku do ubiegłego roku.
W niedzielę, 13 stycznia w całej Polsce odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło akcji brzmiało: ,,Pomaganie jest dziecinnie proste”. Płoński sztab zebrał ponad 71 tysięcy złotych.

 Od ponad ćwierć wieku WOŚP pod przewodnictwem Jurka Owsiaka  pomaga szpitalom w całej Polsce, szczególnie  pomoc skierowana jest dla najmłodszych pacjentów. Jego słowa przyświecają corocznej akcji ogólnokrajowej ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Celem tegorocznego finału będzie oczywiście zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych m.in. będą to rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG czy echokardiografy.

Do tej szlachetnej akcji włącza się także co roku nasze miasto wraz ze sztabem wolontariuszy usytuowanym w płońskim MCK-u.  Na scenie płońskiego kina ,,Kalejdoskop” już od godz. 15.00  odbywały się pokazy, koncerty, występy taneczne oraz licytacje.  Przed publicznością zaprezentowali się: mażoretki ,,Diament”, LZA Płońsk, szkoła Muzyki i Tańca ,,Nutka”, SKTT ,,Start”, zespół ,,Kart” z Żuromina, Skorp Dance Studio, grupa Prestige z Płońska. W ten niedzielny dzień sala kinowa wypełniona była po brzegi.

Pod aukcyjny młotek poszły m.in. koszulki WOŚP, obraz ,,Sochocin” autorstwa Stanisława Prokopczyka przekazany przez Starostwo Powiatowe w Płońsku, karnet na trening pokerowy ABC z pierwszym mistrzem płońskiej Ligii Pokera Sportowego- Grzegorzem Załęckim, kalendarz trójdzielny, soki malinowe oraz inne rzeczy.

Ponadto  nie zabrakło malowania serduszek na buzi, robienia łańcucha serc z papieru czy fotobudki.

Prowadzącym płońską charytatywną imprezę oraz licytację był Igor Pawlak z zespołu ,,Horyzonty”.

 

TEKST I FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe