Twój iPad nie chce się ładować? Zobacz, jak wygląda naprawa Apple!


Twój iPad nie chce się ładować? Zobacz, jak wygląda naprawa Apple!

Awarie sprzętów marki Apple zdarzają się stosunkowo rzadko, ale nie można ich wykluczyć. Wśród problemów, z którymi użytkownicy zgłaszają się do serwisu, wymienia się m.in. kłopoty w ładowaniu iPada. Z czego wynikają i na czym polega ich naprawa? 

Problemy z ładowaniem? Główne objawy usterki

Trudności z naładowaniem iPada w znaczący sposób utrudniają jego użytkowanie. Na szczęście prawidłowa diagnoza i naprawa sprzętu Apple pozwalają na odzyskanie pełnej sprawności urządzenia. Do kluczowych symptomów wskazujących na problemy w tej kwestii zaliczają się

  • szybkie rozładowywanie baterii,
  • niemożność załadowania baterii do poziomu 100%,
  • nierozpoznawanie ładowarki przez system,
  • samoistne wyłączanie iPada,
  • brak możliwości włączenia iPada lub jego ładowania,
  • przegrzewanie iPada w pobliżu gniazda zasilającego,
  • wyraźnie wyczuwalne luzy w okolicach portu zasilającego po wpięciu ładowarki.

Trudności w ładowaniu iPada – jak przebiega naprawa Apple?

W wielu przypadkach problemy z ładowaniem wynikają z niewłaściwego użytkowania iPada, np. stosowania ładowarki bez certyfikatu. Oryginalne przewody Lightning Apple posiadają chipy zabezpieczające przed skokami napięcia oraz usprawniające proces komunikacji z urządzeniem. Niestety, czasem przyczyna awarii jest znacznie poważniejsza. Naprawa Apple jest niezbędna w przypadku awarii gniazda ładowania lub uszkodzenia płyty głównej.

Na czym polega naprawa gniazda ładowania?

Wymiana gniazda ładowania musi być wykonana w profesjonalnym serwisie, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzona może doprowadzić do zniszczenia podzespołów. W celu naprawy elementu trzeba rozmontować iPada i wyciągnąć uszkodzony element. Czynność należy wykonać z ogromną uwagą i starannością – gniazdo ładowania znajduje się zaraz przy płycie głównej.

Jak wygląda naprawa płyty głównej?

Płyta główna to jeden z droższych elementów iPada, dlatego jego wymiana z reguły się nie opłaca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest naprawa podzespołu. W tym celu wykonuje się kompleksową diagnostykę, aby znaleźć przyczynę awarii. Czasem wystarczy jedynie wymienić poszczególne elementy płyty głównej, np. moduł zarządzania energią. Naprawa często obejmuje również mikrolutowanie lub wymianę przewodów. Po zakończonej pracy trzeba jeszcze przeprowadzić testy, aby sprawdzić, czy problem została całkowicie rozwiązany.

Czy można wymienić baterię w iPadzie?

Szybkie rozładowywania się iPada wynika nie tylko z awarii gniazda ładowania lub płyty głównej, ale też ze słabej kondycji baterii. Na szczęście element można wymienić. W tym celu technik rozmontowuje urządzenie przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Następnie wyjmuje zużyty akumulator i zastępuje go nowym. 

Twój iPad nie chce się ładować? Oddaj go do profesjonalnego serwisu!

Przyczyn problemów z ładowaniem iPada może być wiele, dlatego ważna jest właściwa diagnostyka. Pamiętaj, aby oddać sprzęt do naprawy w firmie specjalizującej się w urządzeniach Apple. Profesjonalny serwis stosuje certyfikowane części, a przed wydaniem zreperowanego sprzętu przeprowadza testy. Ponadto udziela gwarancji na zrealizowane usługi.


Oceń: Twój iPad nie chce się ładować? Zobacz, jak wygląda naprawa Apple!

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:9