Trichogram — co to jest za badanie i na czym polega?


Trichogram — co to jest za badanie i na czym polega?

Nowoczesne metody diagnostyczne wpływają na szybkie wykrywanie wielu schorzeń czy chorób. W zakresie trychologii nieocenionym narzędziem jest tzw. trichogram. To badanie, które pozwala dokonać oceny stanu skóry głowy czy włosów. Stanowi nieodłączny element podczas wizyty u profesjonalnego trychologa. Dzisiaj wyjaśniamy, co to jest za badanie i na czym dokładnie polega. Zachęcamy do lektury.

Co to jest trichogram?

Pod pojęciem trichogram kryje się wspominane już wcześniej diagnostyczne badanie skupiające się na analizie włosów. Ma ono na celu dostarczać szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia oraz ewentualnych problemów związanych ze skórą głowy. Stanowi cenne narzędzie w diagnostyce, umożliwia precyzyjne ustalenie strategii leczenia i pielęgnacji dostosowanej do konkretnych potrzeb pacjenta. Z takiego narzędzia korzysta trycholog. Co ważne, badanie to jest przydatne nie tylko podczas diagnozy, lecz także na późniejszym etapie obserwowania skuteczności stosowanych zabiegów, jak i preparatów. Stanowi bardzo wartościowe narzędzie. Warto jednak pamiętać, że niejedyne. W gabinecie trychologa podstawą każdego postępowania jest wywiad medyczny, który uwzględnia przebyte choroby, dolegliwości lub inne schorzenia.

Na czym polega trichogram?

Trichogram polega na mikroskopowym badaniu wyselekcjonowanych próbek włosów, zazwyczaj pobranych z obszarów dotkniętych potencjalnym problemem. Specjalista, np. dermatolog czy trycholog, analizuje strukturę, kondycję oraz ilość poszczególnych włosów, co umożliwia identyfikację potencjalnych przyczyn ich wypadania, chorób skóry głowy czy innych zaburzeń. Dodatkowo trichogram pozwala na określenie liczby włosów w różnych fazach cyklu wzrostu, co może dostarczyć informacji na temat ewentualnych zaburzeń w procesie regeneracji pasm.

W zależności od celu badania trichogram może również być wykonywany wraz z trichoskopem, co pozwala na analizę skóry głowy pod mikroskopem. Umożliwia to identyfikację potencjalnych chorób skórnych czy infekcji. Dzięki tym szczegółowym analizom oba badania stają się niezwykle przydatnymi narzędziami diagnostycznymi

Trycholog w Bydgoszczy — tylko Instytut Cosmedic

Warto zawracać uwagę, gdzie wykonuje się trichogram. Bydgoszcz to miasto, w którym znajduje się ceniony gabinet trychologiczny. Twojej uwadze polecamy Instytut Cosmedic, gdzie pracuje zespół profesjonalistów. W tym miejscu możesz zadbać zarówno o swoją urodę, jak i zdrowie.

Trycholog w Instytut Cosmedic to osoba wykwalifikowana, doskonale znająca się na budowie włosa, diagnostyce i leczeniu. Wybierając się na wizytę, możesz mieć pewność, że specjalista zapoznać się wnikliwie z Twoimi dolegliwościami oraz stanem włosów i skóry. Podstawą każdej wizyty jest omawiany już trichogram. Bazując na jego wynikach, jak i na innych dodatkowych informacjach, np. wynikach badań krwi, trycholog zaleca odpowiednią pielęgnację oraz terapię, które mają doprowadzić do poprawy, wyciszenia lub eliminacji dolegliwości!


Oceń: Trichogram — co to jest za badanie i na czym polega?

Średnia ocena:4.46 Liczba ocen:17