Maść niedźwiedzia – na co pomaga?

Maść niedźwiedzia jest stosowana w leczeniu różnych dolegliwości. Pomaga na ból, stany zapalne, zaburzenia wątrobowe i żółciowe, a także zaburzenia oddechowe i okulistyczne. Jednak przed zastosowaniem tej substancji należy pamiętać o kilku rzeczach.

Coptis może być alternatywą dla żółci niedźwiedziej

Coptis to zioło, które jest znane z oczyszczania z gorąca. Może być stosowany w leczeniu epilepsji, rzucawki i raka. Uważa się również, że roślina ta odtruwa wątrobę.

Żółć niedźwiedzia jest popularnym składnikiem tradycyjnej medycyny chińskiej. Jest stosowana od wieków. Przez dziesiątki lat jej związki były wykorzystywane do leczenia zaburzeń wątroby. Jednak zwierzę, które zawiera dużo kwasu ursodeoksycholowego (UDCA), jest zagrożone i istnieją obawy co do jego dalszego wykorzystania.

Aby zapobiec dalszym stratom, rząd chiński wprowadził szereg środków mających na celu ochronę niedźwiedzi. Jednak wiele niedźwiedzi umiera z powodu przewlekłych infekcji spowodowanych przez ciała obce.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Maść z niedźwiedzi pomaga w zaburzeniach wątroby i dróg żółciowych jest środkiem stosowanym w tradycyjnej medycynie chińskiej. Od wielu wieków jest stosowana w leczeniu różnych dolegliwości. Związek ten jest wytwarzany z wysuszonych pęcherzyków żółciowych zawierających żółć Ursus arctos L. W ostatnich latach stosowanie maści niedźwiedziej stało się bardziej powszechne, a badania kliniczne wykazały jej skuteczność w różnych zaburzeniach wątroby.

Tradycyjna medycyna chińska jest szeroko rozpowszechnionym systemem w krajach azjatyckich. Uważa się, że wiele chińskich ziół ma działanie lecznicze podobne do żółci niedźwiedziej. Obejmują one oczyszczanie wątroby, poprawę wzroku i detoksykację.

Przeprowadzono wiele badań w celu sprawdzenia możliwości wykorzystania materiałów alternatywnych w leczeniu zaburzeń wątroby. Potrzeba jednak więcej przekonujących badań, aby poznać potencjał tych roślin zielnych.

Zaburzenia sercowo-naczyniowe

Jeśli chodzi o zdrowie, kondycja ludzka pogarsza się szybciej niż słynny hulk. Na szczęście w świecie zdrowia i odnowy biologicznej istnieje kilka produktów, które pozwolą Ci uniknąć najgorszego samopoczucia. Jednym z nich jest maść niedźwiedzia w postaci nietłustego, niealergizującego, niekaszlącego, niekaszlącego, niekrwawiącego, niekrzyczącego i niegejowskiego eliksiru. Co więcej, produkt ten można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym. Aby wprowadzić butelkę tego eliksiru do swojego życia, potrzebujesz jedynie gałązki ulubionych ziół i przypraw, sporej dawki cierpliwości i sporej dozy finezji.

Zaburzenia płuc i zaburzenia okulistyczne

Zaburzenia okulistyczne mogą być bardzo uciążliwe. Typowe objawy to nawracające infekcje, stłuszczenie i niewydolność trzustki. Na szczęście istnieją pewne skuteczne metody leczenia. Jednak miliony ludzi nie są zdiagnozowane i nie są leczone. Ostatnie badania sugerują, że większość z tych przypadków nie jest nawet badana.

POChP wpływa na wiele struktur oka. Oko może nie jest najgęściej zaludnionym organem w organizmie, ale mikrostruktury oka, które posiada, są nie mniej złożone. Optyczna koherentna tomografia została wykorzystana do pomiaru struktur ocznych, takich jak strefa awaskularna foveal i splot promienisty peripapillary. Stwierdzono również, że tętnica promieniowa ma największą gęstość naczyń krwionośnych spośród wszystkich struktur naczyniowych.

Zabijające ból i przeciwzapalne

Jeśli szukasz nowego najlepszego przyjaciela, to prawdopodobnie masz do wyboru kilka opcji. Maść na niedźwiedzia jest jedną z nich. To może być ból na szyi. Chociaż wspomniany wyżej produkt nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu, możesz go kupić w lokalnej aptece. Pamiętaj jednak, żeby czytać drobny druk, ponieważ niektóre z nich nie są tak dokładne, jak byś chciał. Poza tym, co oczywiste, jest kilka rzeczy, których należy unikać, stosując ten przyjemny środek. Na szczęście dobrze jest utrzymywać suche i czyste ręce. Jeśli Twój nowy najlepszy przyjaciel nie jest tym jedynym, może być Ci trudno wyciągnąć trolle z piasku.

Gau Misa zawiera niewielką ilość niedźwiedziej żółci

Gau Misa to krem przeciwbólowy, który zawiera niewielką ilość niedźwiedziej żółci. Uważa się, że składnik ten zmniejsza ból, obrzęk i krwiaki. Stosuje się go 3-5 razy dziennie. Nie zaleca się jednak stosowania tego środka u dzieci poniżej 10 roku życia.

Społeczności zajmujące się medycyną tradycyjną w Azji i innych krajach azjatyckich stosują żółć niedźwiedzia od setek lat. Dzięki temu żółć ta jest uważana za skuteczny lek na wiele dolegliwości, w tym na hemoroidy, stany zapalne, zapalenie spojówek, bóle pleców i choroby oczu.

Dziś żółć niedźwiedzia jest poszukiwana ze względu na swoje właściwości lecznicze w produktach gospodarstwa domowego na Dalekim Wschodzie. Eksploatacja tej substancji zagraża coraz większej liczbie niedźwiedzi. Dlatego ważne jest, aby edukować konsumentów w zakresie ochrony niedźwiedzi i dobrostanu zwierząt.

Oceń artykuł: Maść niedźwiedzia – na co pomaga?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5