UWAGA! Dołącz do nowej grupy Płońsk - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wysoka prędkość w obszarze zabudowanym skończona mandatami i utratą prawa jazdy


46-letni kierowca Skody został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Mężczyzna, jadąc 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Płońska apelują o rozwagę na drogach i przestrzeganie przepisów.

W poniedziałek, 3 sierpnia, podczas rutynowych kontroli prędkości na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wola, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zatrzymali kierowcę, który rażąco zignorował ograniczenia prędkości. Mężczyzna, mieszkaniec Płocka, został przyłapany na jeździe z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w obszarze zabudowanym, co stanowiło poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W wyniku tego wykroczenia kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Policjanci, stosując się do obowiązujących przepisów, zdecydowali również o czasowym zatrzymaniu jego prawa jazdy. To zdarzenie jest przypomnieniem o konsekwencjach niedostosowania się do przepisów drogowych oraz o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą nadmierna prędkość, zwłaszcza w obszarach, gdzie mogą przebywać dzieci i osoby starsze.

Policja podkreśla, że ograniczenia prędkości mają na celu zabezpieczenie uczestników ruchu drogowego i są istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drogach. Zauważają także, że zaledwie chwila nieuwagi może prowadzić do tragicznych zdarzeń. Apelują do wszystkich kierowców o rozsądek oraz przestrzeganie przepisów, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Źródło: Policja Płońsk


Oceń: Wysoka prędkość w obszarze zabudowanym skończona mandatami i utratą prawa jazdy

Średnia ocena:4.64 Liczba ocen:14


Zobacz Także