Jak sprawdzić swój numer Orange?

Jest kilka powodów, dla których chciałbyś sprawdzić swój numer Orange. Po pierwsze, możesz chcieć się upewnić, że masz najbardziej aktualne informacje o swoim koncie. Możesz też chcieć sprawdzić, czy płacisz za rozmowy w ramach właściwego planu.

Prepaid a przedpłacone karty SIM

Dość łatwo jest sprawdzić numer Orange, korzystając z przedpłaconej karty SIM. Jednak nie zawsze jest to prosta sprawa. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Po pierwsze, karty SIM we Francji są zwykle droższe niż w innych krajach europejskich. Innym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest jakość usług. Chociaż sieć Orange ma doskonały zasięg w całej Europie, niektórzy użytkownicy zgłaszali wolne prędkości.

Kupno karty SIM przed podróżą to dobry pomysł. Poza tym, że jest to wygodniejsze, możesz zaoszczędzić kilka dolarów. Zyskasz też wiele innych korzyści.

Wybór karty SIM typu prepaid jest często najlepszym rozwiązaniem. Jeśli podróżujesz tylko na kilka dni, zakup karty prepaid może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Możesz też zdecydować się na miesięczny kontrakt. Pamiętaj tylko, żeby mieć własny lokalny numer telefonu.

Najlepszą opcją przedpłaconą będzie przedpłacona karta SIM Orange Holiday Europe. Zapewni Ci ona dużą ilość danych za przyzwoitą cenę. Otrzymasz też dużo międzynarodowych wiadomości tekstowych.

Opcje doładowania

Jeśli masz numer w Orange, masz wiele opcji doładowania. Możesz pójść do sklepu Orange i doładować komórkę lub kupić kupon doładowujący. Bony doładowujące są dostępne w różnych nominałach. Aby kupić bon doładowujący, musisz wpisać 16-cyfrowy kod.

Doładowania można też kupić przez internet. Jeśli kupisz bon doładowujący Orange w sklepie internetowym lub w punkcie sprzedaży detalicznej, możesz zapłacić kartą kredytową. Poza tym możesz dodać do swojego telefonu kartę SIM Orange.

Poza Orange są jeszcze inni operatorzy komórkowi, tacy jak Vodafone i Movistar, u których możesz dokonać doładowania. Niezależnie od preferowanego operatora, możesz znaleźć świetną ofertę, wyszukując najlepsze oferty.

Szukając karty sim Orange, musisz wybrać plan, który będzie dla ciebie odpowiedni. Plany te mają różne uprawnienia. Na przykład, możesz wybrać plan z nielimitowanymi rozmowami krajowymi. Możesz też wybrać plan z 500 MB danych miesięcznie.

Opłaty za rezygnację

Jeśli planujesz zrezygnować z usług w Orange, powinieneś najpierw sprawdzić opłaty za rezygnację. Na przykład, jeśli podpisałeś umowę na linię stacjonarną, będziesz musiał zapłacić 49 euro opłaty za rozwiązanie umowy.

W dodatku będziesz musiał złożyć pisemny wniosek o rezygnację. Możesz to zrobić online lub pocztą. Najbezpieczniejszym sposobem jest wysłanie listu poleconego. Możesz też odwiedzić lokalny salon Orange.

W zależności od posiadanej usługi możesz mieć możliwość przejścia na nowy pakiet. Jeśli nie dokonasz aktualizacji, rachunek zostanie naliczony za następny okres rozliczeniowy. Jeśli nie dokonasz aktualizacji, nie będziesz miał prawa do zwrotu ani kredytów.

Podobnie, możesz zostać obciążony opłatą za przekroczenie limitu za szczególnie duże wykorzystanie przepustowości. Możesz jednak wykorzystać swoje kredyty na dowolne przyszłe usługi, na które się zarejestrujesz.

Jeśli planujesz upgrade do nowego pakietu, będziesz musiał uiścić jednorazową opłatę. Opłata ta stanowi dodatek do początkowej opłaty abonamentowej.

Jakość sieci we Francji

Francuski regulator rynku telekomunikacyjnego Arcep opublikował swoje najnowsze badanie jakości usług operatorów komórkowych. Przetestowano w nim 258 wskaźników w celu oceny jakości mobilnych usług głosowych i transmisji danych we Francji.

W zakresie zasięgu liderem jest Orange. W październiku 2017 roku sieć komórkowa Orange miała najlepszy zasięg – 94% populacji, z 3G+ i 4G/LTE. To znacznie lepszy wynik niż w przypadku Bouygues i SFR, które osiągnęły 74,6 proc.

Wraz z wprowadzeniem 5G konkurencja między francuskimi operatorami telekomunikacyjnymi staje się jednak coraz ostrzejsza. Coraz więcej dostawców udostępnia tę technologię swoim klientom.

Grupa Orange jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych na świecie. Firma działa na rynkach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Przewagą konkurencyjną Orange są szybkie mobilne usługi szerokopasmowe, świadczone za pośrednictwem platform Livebox i Livebox Plus. Orange ma również silną pozycję na rynku światłowodowych usług szerokopasmowych.

Oceń artykuł: Jak sprawdzić swój numer Orange?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5