Jak pozbyć się odpadów z posesji? Zamów kontener na odpady


Kupiłeś dom z zagraconą działką lub potrzebujesz uporządkować przydomową przestrzeń? Niezbędny jest specjalny kontener na odpady. Tylko w ten sposób posprzątasz teren szybko i wygodnie, ale przede wszystkim – bezpiecznie i legalnie. Gruz, gabaryty, papa, śmieci, odpady budowlane – takie rzeczy muszą być usuwane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Na terenie Warszawy działa firma, która zajmuje się wywozem gruzu i odpadów. Dowiedz się, jak zamówić kontener.

Wynajem kontenerów – Warszawa

Wywóz gruzu Warszawa to kompleksowa usługa, dzięki której pozbędziesz się śmieci ze swojej posesji. Firma zajmująca się wynajmem kontenerów i wywozem odpadów oferuje odbiór odpadów od firm, ale także prywatny odbiór odpadów (czyli po prostu odbiór odpadów z posesji).

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to dobranie odpowiedniego rodzaju kontenera. Do wyboru masz pojemniki o wielkości od 2 m³ do 36 m³:

 • kontener na gruz
 • kontener na zmieszane odpady budowlane
 • kontener na odpady wielkogabarytowe (tak zwany kontener na gabaryty)
 • kontener na zmieszane odpady opakowaniowe
 • kontener na odpady remontowo-budowlane
 • kontener na papę (i utylizacja papy)

Przeanalizuj więc, jakich odpadów musisz się pozbyć. Do konkretnych kontenerów nie wolno bowiem wrzucać niczego innego jak tylko tych odpadów, na które są przeznaczone. Wynajem kontenera na gruz wymaga zatem wyrzucania do pojemnika wyłącznie gruzu (gruz ceglany, gruz betonowy, dachówki, mury itp.).

Wywóz śmieci, wywóz odpadów budowlanych i wywóz gruzu (Warszawa) – na czym polegają te usługi?

Wynajem kontenerów to prosta procedura. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu – przez Internet, mailowo lub telefonicznie. Wystarczy podać kilka najważniejszych informacji, czyli:

 • rodzaj odpadów do zagospodarowania
 • wielkość kontenera
 • lokalizacja
 • preferowany dzień dostawy (jeśli potrzebujesz kontenera „na już”, to firma bez problemu dostarczy pojemnik jeszcze tego samego dnia)

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych obwarowany jest przepisami prawa. Firma oferująca wynajem kontenera na gruz musi stosować się do określonych procedur, które umożliwiają prawidłowe gospodarowanie odpadami. Nie musisz się więc obawiać o jakość usług czy legalność procedur.

Kontener na gruz (Warszawa i okolice) jest odbierany wtedy, gdy zapełnisz go odpadami. Oczywiście przyjeżdża po niego firma, odpowiednio zabezpiecza pojemnik, a następnie realizuje wywóz odpadów. Wszystko przebiega sprawnie i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Wynajem kontenerów pomoże posprzątać posesję

Wynajęcie odpowiedniego kontenera to najlepsza opcja, jeśli chcesz zrobić porządek na swojej posesji. Co więcej – najtańszy wywóz gruzu (oraz innych odpadów) to również ekonomiczna opcja. Na stronie internetowej firmy wynajmującej kontenery znajdziesz cennik wywozu śmieci (Warszawa i okolice). Oszczędzasz czas i pieniądze, a zyskujesz czysty i uporządkowany teren.

Zanim zdecydujesz się na usługę wywozu gruzu i odpadów:

 • Sporządź listę odpadów – musisz zidentyfikować, jakie odpady nadają się do wyrzucenia. Jest to ważne, ponieważ do każdego rodzaju kontenera przypisane są konkretne odpady.
 • Oszacuj ilość odpadów – zamów odpowiednią pojemność kontenera (w ofercie dostępne są też worki Big Bag), dzięki czemu unikniesz konieczności kilkukrotnego odbierania odpadów. Lepiej zaplanujesz przebieg prac i zaoszczędzisz pieniądze.
 • Sprawdź, czy na posesji nie ma niebezpiecznych odpadów – pamiętaj, że farby, rozpuszczalniki czy inne chemikalia wymagają zastosowania specjalnego kontenera oraz utylizacji. Jeśli potrzebujesz wyrzucić papę, to również musisz zamówić specjalny kontener oraz usługę utylizacji papy.

Sprzątanie posesji wydaje się dużym wyzwaniem, ale można się z tym łatwo uporać. Zamów odpowiedni kontener, dzięki czemu znacząco ułatwisz sobie to zadanie. Co istotne – pozbędziesz się śmieci w sposób legalny i bezpieczny.


Oceń: Jak pozbyć się odpadów z posesji? Zamów kontener na odpady

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:15