Czy nauczyciel może zabronić wyjścia do toalety?

Czy nauczyciel może zabronić wyjścia do toalety?

Jeśli jesteś nauczycielem, być może zastanawiasz się, czy nauczyciel może zabronić uczniowi wychodzenia do toalety podczas lekcji. Często nauczyciel chce mieć oko na swoich uczniów, aby upewnić się, że nie dokonują złych wyborów, a także aby upewnić się, że wyniosą jak najwięcej z lekcji. Jednak zabranianie dziecku korzystania z toalety w klasie może prowadzić do większej ilości problemów, niż można było zapobiec w pierwszej kolejności.

Nauczyciele chcą mieć kontrolę nad dziećmi

Wielu nauczycieli chce mieć kontrolę nad dziećmi chodzącymi do łazienki. Jednak takie postępowanie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Rosnąca liczba badań pokazuje, że zmuszanie dzieci do trzymania ciała przez dłuższy czas nie jest dla nich dobre.

Jeśli dziecko stale musi chodzić do łazienki, może to zakłócać jego rozwój naukowy. Dzieci, które mają infekcje dróg moczowych (UTI) są bardziej narażone na zaburzenia oddawania moczu. Ponadto dzieci, które cierpią na bóle jelit, mogą nie być w stanie uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.

Niektóre szkoły mają ścisłe zasady dotyczące czasu, jaki uczniowie mogą spędzić w toalecie. Inne mają bardziej elastyczne zasady. Mimo to wielu nauczycieli obawia się, że dzieci wykorzystują przepustki do łazienki, by uciec z lekcji.

Jedno z badań wykazało, że mniej niż połowa pielęgniarek szkolnych podejrzewa u uczniów problemy zdrowotne. W innym badaniu stwierdzono, że jedna trzecia nauczycieli kazała uczniowi czekać na przepustkę do łazienki.

Ograniczenie korzystania z łazienki może przynieść więcej szkody niż pożytku

Kilka osób, w tym epidemiolog z NIOSH, pisarka zajmująca się zdrowiem i rodzicielstwem w Oregonie oraz profesor pediatrii z Wake Forest University, wypowiedziało się przeciwko pomysłowi, że ograniczanie korzystania z łazienki przez dzieci jest dobrym pomysłem. W rzeczywistości traktowanie łazienki jako problemu dyscyplinarnego może mieć negatywne konsekwencje dla dzieci.

Niektórzy nauczyciele uważają, że ograniczenie dostępu do łazienki dla dzieci jest sposobem na powstrzymanie ich od korzystania z toalety w celu uniknięcia zajęć. Uważają, że uczeń powinien korzystać z toalety tylko wtedy, gdy nauczyciel każe wszystkim iść do toalety.

Ale te twierdzenia mogą nie być prawdziwe. Naukowcy odkryli, że uczniowie nie zawsze muszą robić przerwy na toaletę. Częstotliwość korzystania z toalety zależy od wielu czynników, takich jak wiek, jelita i dieta, a także może się różnić w zależności od schorzeń.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko podlegało zasadom ograniczającym korzystanie z toalety, możesz skontaktować się z agencją ochrony dzieci w celu uzyskania pomocy. Możesz też złożyć petycję do dyrektora lub rady szkoły albo napisać list do lokalnej gazety.

Oceń artykuł: Czy nauczyciel może zabronić wyjścia do toalety?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5