Bart Sosnowski co się stało?

Bart Sosnowski to początkujący wokalista rockowy, który jest obecny na scenie od 2007 roku. Do tej pory jego kariera była stosunkowo spokojna. Jednak niedawny rozwód i wydanie nowego albumu „Just Don’t Get It” sprawiły, że nabrał nowego zapału do życia. Widać, że jest bardzo pracowitym człowiekiem, ale nie omijają go stresy związane z byciem rodzicem i muzykiem.

Wczesne życie

Bart Sosnowski jest polskim muzykiem bluesowym i kompozytorem, który wydał do tej pory jeden album. Ma także partnerkę muzyczną Aleksandrę Gorecką i syna Leona. Jako członek zespołu Polski Blues Band wystąpił na kilku europejskich scenach, w tym na dwóch koncertach na Festival de Laverne we Francji. Jego najnowsza płyta miała premierę w zeszłym roku. Poza zespołem zajmuje się także graniem na gitarze, banjo, perkusji i komponowaniem. Poza swoimi muzycznymi osiągnięciami ma także talent do opowiadania dobrych historii. Po przeżyciu okropności II wojny światowej otrzymał stypendium na studia w Conservatoire National de Musique w Paryżu, gdzie uzyskał tytuł magistra kompozycji.

Życie rodzinne

Bart Sosnowski jest muzykiem bluesowym i kompozytorem. Urodził się w Polsce i dorastał w małej wiosce, w Sosnowcu. W 1940 roku rozpoczął pracę jako sprzedawca we Lwowie na Ukrainie. Jednak wraz z rodziną został zmuszony do wzięcia udziału w wojnie, gdy naziści zajęli ich dom. Po pięciomiesięcznym pobycie w fabryce w Braunschweigu wyjechał na trzy miesiące do Ravensbruck w Niemczech, a następnie do obozu pracy w Ludwigslust, gdzie był internowany przez kolejne pięć miesięcy. To doświadczenie nauczyło go cennych lekcji i sprawiło, że stał się lepszym człowiekiem. Dziś jest żonaty z Aleksandrą Gorecką i ma syna Leona.

Oprócz kariery muzycznej Bart Sosnowski jest także wspaniałym gawędziarzem. Historie swoich krewnych i przyjaciół opowiada ze szczegółami i ma talent do czynienia ich interesującymi i inspirującymi. Jedna z opowieści dotyczy życia jego babci, Sofii Bitenckiej, która urodziła się na Ukrainie i dorastała w getcie w Bratysławiu. Została wyzwolona w 1944 roku, a następnie mieszkała w Uzbekistanie, Australii i Nowej Zelandii.

Następny artykuł

222571145 – co to za numer?

Oceń artykuł: Bart Sosnowski co się stało?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5